Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Rozpędzony tir z potężnym ładunkiem na S8. Kierowca był pijany

24

Chwile grozy przeżyli kierowcy, którzy kilka dni temu podróżowali trasą S8 w kierunku Warszawy. Pijany kierowca tira spowodował ogromne zagrożenie w ruchu. Ostatecznie wylądował na barierze energochłonnej.

Rozpędzony tir z potężnym ładunkiem na S8. Kierowca był pijany
(KPP Rawa Mazowiecka)

Kierowa tira stworzył zagrożenie na drodze szybkiego ruchu S8

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej zatrzymali 34-letniego kierowcę tira z naczepą, który z potężnym ładunkiem jechał z dużą prędkością po trasie S8 w kierunku Warszawy.

Na miejscu policjanci ustalili, że 34-letni obcokrajowiec, kierujący samochodem ciężarowym DAF z naczepą, zjechał z drogi i czołowo uderzył w barierę energochłonną. Prowadząc tira z potężnym ładunkiem, jechał z dużą prędkością, całą szerokością drogi, nie przestrzegając jazdy wyznaczonymi psami ruchu i stwarzając bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym – podaje KPP w Rawie Mazowieckiej.

Kierowca tiraa miał 2,5 promila

Policjanci zbadali stan trzeźwości obcokrajowca, który kierował tirem z naczepą i uderzył w barierę energochłonną. Jak się okazało, miał blisko 2,5 promila alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany i po udzieleniu mu pomocy medycznej oraz pobraniu krwi do szczegółowych badań trafił do policyjnego aresztu – podaje Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej.

Policja zatrzymała też prawo jazdy obcokrajowca i dowód rejestracyjny ciągnika siodłowego. Z kolei naczepa z ładunkiem została przekazana innemu kierowcy, wskazanemu przez spedytora. 34-letniemu mężczyźnie, który w stanie nietrzeźwości spowodował bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym, grozi kara 12 lat pozbawienia wolności.

W sieci pojawiło się nagranie, przedstawiające mrożący krew w żyłach przejazd tira z bananami. Pozostali kierowcy na S8, widząc, co się dzieje, zwalniali.

Zobacz także: Pijany kierowca 2.08.2020 tira S8 przed zjazdem na Rawę Mazowiecką w kierunku Warszawy !
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić