aktualizacja 

Rusza proces kata spod Kijowa. Zgwałcił Natalię i zabił jej męża

Jak podała agencja Reutera, niedługo ruszy proces przeciwko żołnierzowi rosyjskiemu w sprawie o gwałt w czasie wojny w Ukrainie. Takich spraw w najbliższych miesiącach będzie zdecydowanie więcej. Władze Ukrainy zapewniają, że nie odpuszczą.

Rusza proces kata spod Kijowa. Zgwałcił Natalię i zabił jej męża
Kat z Kijowa stanie przed sądem. Zgwałcił Natalię i zabił jej męża (PAP)

Oskarżonym jest Michaił Romanow, który służył w 239. pułku 90. gwardyjskiej dywizji pancernej rosyjskich sił zbrojnych. Prokuratura ustaliła, że w marcu podczas zajmowania przez wojska rosyjskie rejonu (powiatu) browarskiego w obwodzie kijowskim, pijany żołnierz wdarł się wraz z kolegą do budynku w jednej z wiosek.

Potem rozpoczął się koszmar tej rodziny. Zastrzelili męża 33-letniej Natalii, kazali jej uciszyć płaczącego syna, a następnie wielokrotnie zgwałcili, cały czas celując do niej z pistoletu. Koszmar trwał kilka godzin, a żołnierze głośno zastanawiali się, czy darować jej życie.

Gwałciciele wrócili jeszcze dwukrotnie, ostatnim razem byli tak pijani, że zasnęli, pozwalając ofierze na ucieczkę. W maju Służba Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowała o zamknięciu śledztwa ws. Michaiła Romanowa.

Ukraińcy znaleźli jego profile w mediach społecznościowych. Wiadomo, że ma żonę o imieniu Albina, której pasją jest pieczenie. Mają dwoje dzieci, jedno z nich to 4-letnia dziewczynka.

Jak podkreśla Reuters, Romanow będzie odpowiadał zaocznie, ponieważ nie został schwytany przez Ukraińców. Prokurator generalna Iryna Wenediktowa powiedziała agencji Reutera, że wielu podejrzanych wyjechało z Ukrainy, ale niektórzy zostali schwytali przez Ukraińców jako jeńcy.

Rosjanie zostaną ukarani

Już 23 maja ukraiński sąd skazał na dożywocie rosyjskiego żołnierza za zabicie nieuzbrojonego cywila. 21-letni dowódca czołgu Wadim Sziszmarin, przyznał się do zabicia 62-letniego Ołeksandra Szelipowa. Zbrodni dokonał 28 lutego we wsi Czupachiwka, na północy Ukrainy.

Zobacz także: Bezcenne odkrycie w Izraelu. Turysta natknął się na naczynie z epoki brązu
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić