aktualizacja 

Rydzyk się wkurzy. Feministki powiedziały, co zrobią

489

Zbliża się rocznica założenia Radia Maryja, ale w tym roku sympatycy rozgłośni, ze względu na epidemię koronawirusa, nie będą hucznie świętować. Zrobią to za to... feministki, które przygotowują specjalną demonstrację.

Rydzyk się wkurzy. Feministki powiedziały, co zrobią
To było rok temu na urodzinach Radia Maryja. W tym roku obchody odwołano, ale świętować będą... feministki. (PAP)

Ze względu na obowiązujące w Polsce obostrzenia 19. urodziny Radia Maryja będą świętowane na odległość. Dziennikarze zapraszają wyłącznie do wspólnych modlitw, które zostaną poprowadzone za pośrednictwem toruńskiej rozgłośni oraz na antenie Telewizji Trwam.

Urodziny Radia Maryja. Środowiska feministyczne planują je "uczcić"

Nie tylko słuchacze Radia Maryja planują uczcić 19. rocznicę jego założenia. Na Facebooku pojawiło się wydarzenie "Droga Ojca Tadeusza do zbawienia – urodziny Radia Maryja", zorganizowane przez takie ugrupowania jak Obywatelski Toruń, Toruński Strajk Kobiet, Toruńskie Dziewuchy, Manifa Toruńska i Toruńska Brygada Feministyczna.

Manifestacja "Droga Ojca Tadeusza..." odbędzie się w sobotę 5 grudnia o godzinie 14:30. Osoby biorące udział w niej udział spotkają się pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego w Toruniu. Jak czytamy w opisie wydarzenia, jedną z przewidzianych atrakcji będzie wystawa żartobliwych kolaży, przedstawiających toruńskiego zakonnika.

W sobotę pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego spontanicznie uczcijmy kolejne urodziny Radia Maryja. Nie zabraknie atrakcji w postaci mobilnej wystawy kolaży prezentujących drogę ojca Tadeusza do zbawienia – informują organizatorzy wydarzenia "Droga Ojca Tadeusza do zbawienia – urodziny Radia Maryja".

Mobilna wystawa kolaży nie będzie jedyną atrakcją. Osoby zainteresowane udziałem w manifestacji są również zachęcane, aby w sobotę zabrały ze sobą różne urodzinowe gadżety.

Spontanicznie nie zapomnijcie zabrać ze sobą urodzinowych gadżetów – trąbek, piszczałek, balonów i innych – radzą organizatorzy wydarzenia.

Radio Maryja zostało założone 8 grudnia 1991 roku.

Zobacz także: Zobacz też: Strajk Kobiet. Małgorzata Kidawa-Błońska odpowiada Tadeuszowi Rydzykowi
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić