o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
EKO
|

Rydzyk się wkurzy. Feministki powiedziały, co zrobią

257
Podziel się

Zbliża się rocznica założenia Radia Maryja, ale w tym roku sympatycy rozgłośni, ze względu na epidemię koronawirusa, nie będą hucznie świętować. Zrobią to za to... feministki, które przygotowują specjalną demonstrację.

Rydzyk się wkurzy. Feministki powiedziały, co zrobią
To było rok temu na urodzinach Radia Maryja. W tym roku obchody odwołano, ale świętować będą... feministki. (PAP)
bDArgqER

Ze względu na obowiązujące w Polsce obostrzenia 19. urodziny Radia Maryja będą świętowane na odległość. Dziennikarze zapraszają wyłącznie do wspólnych modlitw, które zostaną poprowadzone za pośrednictwem toruńskiej rozgłośni oraz na antenie Telewizji Trwam.

Urodziny Radia Maryja. Środowiska feministyczne planują je "uczcić"

Nie tylko słuchacze Radia Maryja planują uczcić 19. rocznicę jego założenia. Na Facebooku pojawiło się wydarzenie "Droga Ojca Tadeusza do zbawienia – urodziny Radia Maryja", zorganizowane przez takie ugrupowania jak Obywatelski Toruń, Toruński Strajk Kobiet, Toruńskie Dziewuchy, Manifa Toruńska i Toruńska Brygada Feministyczna.

bDArgqET

Manifestacja "Droga Ojca Tadeusza..." odbędzie się w sobotę 5 grudnia o godzinie 14:30. Osoby biorące udział w niej udział spotkają się pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego w Toruniu. Jak czytamy w opisie wydarzenia, jedną z przewidzianych atrakcji będzie wystawa żartobliwych kolaży, przedstawiających toruńskiego zakonnika.

W sobotę pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego spontanicznie uczcijmy kolejne urodziny Radia Maryja. Nie zabraknie atrakcji w postaci mobilnej wystawy kolaży prezentujących drogę ojca Tadeusza do zbawienia – informują organizatorzy wydarzenia "Droga Ojca Tadeusza do zbawienia – urodziny Radia Maryja".
bDArgqEZ

Mobilna wystawa kolaży nie będzie jedyną atrakcją. Osoby zainteresowane udziałem w manifestacji są również zachęcane, aby w sobotę zabrały ze sobą różne urodzinowe gadżety.

Spontanicznie nie zapomnijcie zabrać ze sobą urodzinowych gadżetów – trąbek, piszczałek, balonów i innych – radzą organizatorzy wydarzenia.

Radio Maryja zostało założone 8 grudnia 1991 roku.

bDArgqFa
Zobacz także: Zobacz też: Strajk Kobiet. Małgorzata Kidawa-Błońska odpowiada Tadeuszowi Rydzykowi
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDArgqFu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(257)
Rin
2 miesiące temu
Qźwa ! Mam 100 kilometrów ale przyjadę !
Anymous
2 miesiące temu
Tadziu co ty przyjacielu masz w sobie ze i dziewczyny ciebie nie lubią? Cuś w tym być musi.
Maria
2 miesiące temu
Kosiol jest sam sobie winien ze ma tylu wrogow zawdziecza to przede wszystkim obludzie izaklamaniu kleru
bDArgqFv
MARO
2 miesiące temu
Na bezdomnego który podaruje najbardziej wypasioną furę czeka książeczka do nabożeństwa z dedykacją samego ojczulka i różaniec poświęcony przez niego osobiście !
Tu i teraz
2 miesiące temu
Rydzyk przyjmuje bardzo chętnie wszystko co brzęczy i szeleści...
Najnowsze komentarze (257)
katolik
4 tyg. temu
Jaki dramat rydzyka? Już dawno powinien siedzieć za to co robi.
podglądacz
2 miesiące temu
Czy dziewczyny będą się masowo masturbowały? Chętnie popatrzę.
Rotuk
2 miesiące temu
Takiej wyrafinowanej nagonki jak ta przez ludzi lewicy często jestem świadkiem. Myślę, że media powinny być Polskie .
Katolik
2 miesiące temu
Feministki osiągnęły DNO, to się nie mieści w głowie.
dyrdymał
2 miesiące temu
hmmm..... 3 razy nieprawda/paradoks/coś przedziwnego i zupełny brak wiedzy.... 1. kolaże - wspaniały pomysł do nadużyć w tym przypadku... żeby nie powiedzieć więcej - może się skończyć pozwem; 2. dlaczegóż to pod pomnikiem Piłsudskiego, wcześniej atak na Papieża, ale się nie powiodło, to teraz na Piłsudskiego - za obrazę uczuć patriotycznych i narodu polskiego przed sąd!!!; 3. Totalna żenada: weźcie "trąbki, piszczałki, balony i inne" urodzinowe gadżety - to nie jest pochód równości tak popularny jakiś czas temu
Bogdan
2 miesiące temu
aborcja zdrowego płodu to morderstwo z premedytacją. A tak czynią księża kk wywożąc swoje utrzymanki do Czechosłowacji. Tam usługa kosztuje 2 tyś.zł. płatne z góry. Życie do wielki dar od boga a wy je niszczycie bo macie pieniądze. Was nauka kk nie dotyczyod kilkudziesięciu lat tzn. od kiedy ksiądz wchodził do damskiej alkowy.
galanonimus
2 miesiące temu
Dziś odbywa się u grzyba zjazd bezdomnych . Spędza się ich z całego kraj by zostawili swoje miliony , samochody i inne cenne rzeczy , przecież oni tego nie potrzebują , a grzybowi się to przy-da . W końcu to ubogi zakonnik , który nie ma nic poza słowem bożym i sejfem bez dna .
Wierząca
2 miesiące temu
Pamiętajcie!! Święta Bożego Narodzenia, są dla katolików, wiec cała reszta niech odpusci sobie fałsz i nie robi prezentów 6 grudnia (to dzień św Mikołaja , biskupa, niech nie stroi choinki i domów ,nie zostawia tam prezentów dla rodzinki. Znamam wiele osób, które wyśmiewają ludzi wierzących, ale przywlaszczają sobie nasze tradycje!Hipokryzja!
bDArgqFn
cool
2 miesiące temu
naprawde Świety 😇
111
2 miesiące temu
piękne uroczystości za rok 30 lat
Grzegorz
2 miesiące temu
Żenada. 😕
diki
2 miesiące temu
ile jeszcze dni bedziecie trzymać ten denny artykół do wyrzywania się hamoty lewackiej na człowieku -patriocie ,zaden z tych ,,ogorów''krytycznych nie ma zielonego pojęcia o dziełach radia i nie słuchało go dłużej niż 2min a często w ogóle.
Joanna
2 miesiące temu
Zycie to dar od Boga. Aborcja to morderstwo.
Polak
2 miesiące temu
autor artykułu nawet nie wie które to urodziny. Bóg siedzi wyżej i widzi dalej, ludzie czy Wy naprawdę się Boga nie boicie??? Przed Ojcem Rydzykiem tylko czapkę zdjąć, a wy wszyscy na kolana i prosił o łaskę rozumu
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić