Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Stalowa Wola. Fabryka miała zrobić 30 mln maseczek. Oto prawdziwa liczba

58
Podziel się:

W styczniu 2020 roku ruszyła fabryka w Stalowej Woli. Zgodnie z deklaracjami rządu w obiekcie miało zostać wyprodukowane aż 30 milionów maseczek ochronnych. Jak wynika z oficjalnego oświadczenia Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, nie powstała ani jedna.

Stalowa Wola. Fabryka miała zrobić 30 mln maseczek. Oto prawdziwa liczba
W otworzonej w styczniu ubiegłego roku fabryce aż do teraz nie wyprodukowano ani jednej maseczki ochronnej (Getty Images, NurPhoto , Contributor)

Projekt tzw. Polskiej Szwalni, gdzie miały masowo powstawać maseczki ochronne, został zainicjowany w kwietniu ubiegłego roku. W związku z pierwszą falą pandemii COVID-19 hala produkcyjna w Stalowej Woli w województwie podkarpackim stała się zakładem produkującym środki ochrony osobistej przed koronawirusem.

Fabryka w Stalowej Woli. Zamiast 30 milionów maseczek jest zero

Krzysztof Brejza, senator Koalicji Obywatelskiej, zwrócił się z oficjalnym pytaniem o dokładną liczbę wyprodukowanych maseczek ochronnych oraz związane z nim koszty. W odpowiedzi rzecznik Kancelarii Prezesa Rady Ministrów poinformował polityka KO, że nie powstała ani jedna sztuka.

Informuję, że linie produkcyjne w Stalowej Woli nie wyprodukowały dotychczas maseczek, które zostałyby wprowadzone do obrotu. Jedyna produkcja związana była z testami maszyn i przygotowaniami produktu do procesu certyfikacji – cytuje treść uzasadnienia KPRM Radio Zet.

Senator KO nagłośnił sprawę za pośrednictwem mediów społecznościowych. Krzysztof Brejza poinformował jednocześnie, że nie poznał kosztów przedsięwzięcia ze względu na "tajemnicę przedsiębiorstwa".

Polska Szwalnia w Stalowej Woli. Odpowiedź premiera na pytanie o liczbę wyprodukowanych maseczek – ZERO. Miało być blisko 30 mln miesięcznie. Koszty linii produkcyjnej? ARP zasłania się tajemnicą przedsiębiorstwa – podkreślił Krzysztof Brejza (Twitter).
Zobacz także: Zobacz też: Przyszła do banku bez maseczki. Nie spodziewała się tego, co się stanie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(58)
Ehh
rok temu
Obajtki, kaczki, ziobry, rydzyki, kk to jedna klika, trzeba zmienić tak prawo zeby niezalezna organizacja mogla ich przeswietlic
ludź
rok temu
Wiarygodność tego rządu jest żadna
qość
rok temu
Kasa za byle co wzieta i oto idzie by doić a potem przez Zaleszczyki . Tam przyszłość kolejnych rządów na uchodżstwie
oczywiscie
rok temu
a udziały w niej ma Obajtek?
xaxa
rok temu
Może i maseczek PiS-uary nie produkują, ale - SUKCES W TVPiS Info OGŁOSZONO, ZARZĄD MILIONY ZARABIA, A RODZINY I ZNAJOMI PRACĘ MAJĄ. Czekam na kolejny sukces - PO ROKU DZIAŁALNOŚCI, DZIĘKI WSPANIAŁEJ KONTROLI JAKOŚCI, NIE WYPRODUKOWANO ANI JEDNEJ WADLIWEJ MASECZKI.
sprawiedliwy
rok temu
całe państwo pis
Prawdy nie za...
rok temu
Gadanie napuszczonych ludzi przez PO.. mieszanie w głowie biednemu plepsowi. Brejza niech się wytłumaczy z Tatusiem w prokuraturze ze swoich problemów.. Teraz maseczki. Zapomnieli o likwidacji STOCZNI I PRZEMYSŁU POLSKIEGO ORAZ LOT-u ,BANKÓW i LIKWIDACJĘ POLICJI, WOJSKA tzn. POLSKI. TAK PO i PSL chciało nas wykluczyć i nauczyć niemieckiego..
jancio wodnik
rok temu
Gdzie mogę kupić polski samochód elektryczny i czy też otrzymam jakiś rabat jak pan........
kkk
rok temu
No tak nie zna się na niczym ,a udaje nie wiadomo kogo . Zapomniał że maseczki muszą mieć certyfikat.
Jarosław
rok temu
Czyli wniosek z tego że to kolejny wałek pis żeby wydoić kasę z ze skarbu państwa pod przykrywką Covid-19,jak te szpitale tymczasowe .
...
rok temu
Czy może ktoś zablokować ten spam o pielęgniarkach ,tam jest syf który dowalą komputerom .Gdzie administratorzy co to za kanalie że wiedza i nadal przepuszczają .Ludzie nie wchodźcie tam .
Janusz
rok temu
A co z fabryką troki panie senatorz
Don Chichot
rok temu
Skoro to rząd nieudaczników to nie dziwi że nic im się nie udaje.
Magnus!!!
rok temu
Coś jak tymczasowy szpital w Lublinie. Koszt to 38mln a przyjął 19 pacjentów. Tak się w Polsce robi pieniądze. Brawo dobra zmiana. 👍😂
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić