Rzucił się na policjanta siekierą. Teraz spotka go duża kara

7

Policjanci z kłobuckiej (woj. śląskie) komendy zatrzymali 56-letniego mężczyznę, który w trakcie interwencji zamachnął się na jednego z mundurowych siekierą. Funkcjonariusze obezwładnili i zatrzymali agresora, a prokurator objął go policyjnym dozorem. Mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia.

Rzucił się na policjanta siekierą. Teraz spotka go duża kara
Rzucił się na policjanta siekierą. Teraz spotka go duża kara (Policja)

Policjanci otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonych mieszkańców, że pijany mężczyzna chodzi po miejscowości Truskolasy z siekierą i próbuje z nią wejść do miejscowego sklepu.

Mundurowi w czasie dojazdu napotkali mężczyznę prowadzącego rower, do którego przymocowany był koszyk, a w nim znajdowała się siekiera. Policjanci zatrzymali się obok mężczyzny i podjęli wobec niego interwencję.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pijany uciekał przed policją. Wpadł przez miejski monitoring
Nagle 56-latek sięgnął po siekierę i zamachnął się nią na jednego z mundurowych. Policjant wykazał się dużym refleksem i uniknął uderzenia, a następnie stróże prawa obezwładnili i zatrzymali mężczyznę - czytamy na stronie policji.

Po przebadaniu okazało się, że w jego organizmie znajduje się ponad 2,1 promila alkoholu. Zatrzymany agresor dwie noce spędził w policyjnym areszcie, a następnie został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza policji.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi teraz kara nawet 10 lat więzienia. Prokurator objął go policyjnym dozorem, a o jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

Policjanci przejęli nielegalny alkohol

Kilka dni wcześniej kłobuccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przejęli ponad 260 litrów nielegalnego alkoholu i prawie 120 litrów zacieru do jego produkcji.

Ustawa o wyrobie napojów spirytusowych przewiduje sankcje karne. Za wyrób lub rozlew napojów spirytusowych bez wymaganego wpisu do rejestru działalności grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Jeśli wyrób lub rozlew napojów spirytusowych jest znacznej wartości, produkująca go osoba może zostać ukarana grzywną, karą ograniczenia wolności albo karą do 2 lat więzienia.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić