Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

USA. Egzekucja byłego marine wstrzymana. Powodem religia

33
Podziel się

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych odroczył w ostatniej chwili wykonanie wyroku śmierci na więźniu w Teksasie. Powód jest bardzo zaskakujący.

USA. Egzekucja byłego marine wstrzymana. Powodem religia
Sąd wstrzymał egzekucję mordercy w USA. Nietypowa prośba skazanego
bETOFiIB

John Ramirez przebywał w celi śmierci, a jego egzekucja zaplanowana była na środę 8 września. Wcześniej jednak 37-latek wystąpił do sądu z petycją, aby w ostatnich chwilach pastor mógł położyć ręce na jego ciele podczas egzekucji i głośno się modlić.

Początkowo prośba odrzucona przez system więziennictwa w Teksasie. Ramirez argumentował jednak, że decyzja narusza jego prawa religijne.

bETOFiID

Ostatecznie Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych zablokował egzekucję Johna Ramireza około trzy godziny przed tym, jak mógł zostać stracony.

Muszę być w fizycznym kontakcie z Johnem Ramirezem w najbardziej stresującym i trudnym okresie jego życia, aby zapewnić mu pocieszenie - napisała w oświadczeniu Dana Moore, pastor w Kościele Baptystów w Corpus Christ.

To nie pierwszy taki przypadek w Ameryce. W ostatnich latach Sąd Najwyższy zezwolił na wstrzymanie kilku egzekucji w Teksasie i Alabamie z powodu braku obecności duchownych w komorze śmierci.

Śmierć za 1,25 dolara

Ramirez został skazany za zamordowanie 46-letniego Pablo Castro, który pracował w sklepie w Corpus Christi. Ramirez chciał zdobyć pieniądze na narkotyki dla siebie oraz dwóch innych kobiet. Zrabował wówczas... jednego dolara i 25 centów. Zabójca uciekł w 2004 r. do Meksyku. Zanim rozpoczął przestępczą karierę, był żołnierzem piechoty morskiej.

bETOFiIJ

Obecnie w więzieniu przebywają także dwie kobiety, które brały udział w napadzie i zostały skazane. Przestawiono im jednak inne zarzuty.

Zobacz także: "Żałosne słowa". Tomasz Siemoniak oburzony wypowiedzią Jacka Sasina
bETOFiJe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(33)
wojkaz
3 miesiące temu
I wyslali na wakacje na Kube.
Lin
3 miesiące temu
Takich przestępców to powinni ubierać w mundury US Army i zrzucać na spadochronach w Afganistanie żeby pomagali w ochronie tych którzy teraz mają problemy z Talibami. Za długo pewnie by nie pozyli ale może komuś by tam pomogli.
Kamil Małysz
3 miesiące temu
Jakby powiedział, że jest z LGBT to by go ułaskawili.
bETOFiJf
zorro
3 miesiące temu
dobrze zywia w tych amerykanskich wiezieniach
Taka prawda
3 miesiące temu
Za to nienarodzone dzieci można w USA zabijać bez wyroku sądowego, szatkują nożyczkami, główkę miażdżą i odsysają taka to wolność i demokracja socjalistyczna
Arti
3 miesiące temu
Człowiek nie powinien decydować o życiu lub śmierci.
erni
3 miesiące temu
Morderca to morderca i na KS zasłużył, bo pozbawił życia niewinnych ludzi.
Zjadacz kur
3 miesiące temu
jeden pisowiec ze swoimi koleżkami ukradli parę groszy za kilometrówki i zostali wyrzuceni z pisu , inni ukradli respiratory i miliony złotych i dostali jeszcze dodację i super płatne stanowisko.
SZARY
3 miesiące temu
A ile trzeba ukraść, żeby pismaki uznały , że za takie pieniądze warto zabić?
Ewa
3 miesiące temu
Nie problem w tym ze zrabowal 1,25 dolara tylko ze zabil niewinnego czlowieka
8 gwiazd
3 miesiące temu
W Polsce długopis by go ułaskawił jakby publicznie powiedział, że głosował na P. I. S.
Echhh....
3 miesiące temu
Facet zamordował człowieka i ma jeszcze jakieś prawa. To jest bez sensu. Teraz będzie odsuwał egzekucję pod setka pretekstów, bo ma takie prawo.
Piotr
3 miesiące temu
Kara śmierci to zwykłe zinstytucjonalizowane bestialstwo. Niczego nie rozwiązuje, będąc raczej chorą zemsta, a nie karą.
bETOFiIX
anty
3 miesiące temu
Wszedzie bandzior ma wiecej praw niz ofiara
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić