Małgorzata Duży| 

Samoloty LOT-u nie latają nad Afganistanem. "Do odwołania"

0

Od poniedziałku 16 sierpnia Polskie Linie Lotnicze LOT przestały latać nad Afganistanem. Przypomnijmy, że od kiedy Stany Zjednoczone wycofały swoje wojska z tego kraju, władzę na kolejnymi prowincjami zaczęli przejmować Talibowie. Tysiące ludzi na lotnisku w Kabulu próbowało wydostać się z kraju.

Samoloty LOT-u nie latają nad Afganistanem. "Do odwołania"
PLL LOT zadecydowały o omijaniu przestrzeni powietrznej nad Afganistanem (Flickr)

Polskie Linie Lotnicze LOT zadecydowały o omijaniu przestrzeni powietrznej nad Afganistanem. "Nad terytorium tego kraju nie będą wykonywane żadne operacje lotnicze" - przekazał Radiu Zet rzecznik PLL LOT, Krzysztof Moczulski

Rzecznik wyjaśnia, że decyzja ta dotyczy zarówno samolotów pasażerskich, jak i lotów cargo. Decyzja ta obowiązuje od poniedziałku 16 sierpnia.

Krzysztof Moczulski dodaje, że decyzja ta została podjęta, chociaż nie ma jeszcze w tej chwili rekomendacji w tym temacie ze strony Eurocontrol (Europejskiej Organizcji ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej).

Decyzja ta podjęta jest ze względu na przejęcie Afganistanu przez Talibów. W niedługim czasie po wycofaniu się wojsk Stanów Zjednoczonych, talibskie bojówki przejęły władzę w kraju. Ludzie masowo starają się uciec z Afganistanu, o czym świadczy m.in. wczorajszy chaos na lotnisku w stolicy kraju, Kabulu.

Ludzie tratowali się na płycie lotniska, próbując dostać się do samolotu. Siły zbrojne USA oddawały ostrzegawcze strzały w powietrze, nie potrafiły jednak uspokoić tłumu. W wyniku wczorajszych wydarzeń na lotnisku w Kabulu życie straciło przynajmniej 5 osób.

Zobacz także: Radosław Sikorski o wpisie szefa "Wiadomości": to jest po prostu głupie
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić