o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
mmc
|

Tym razem się doigrali. Kolejna interwencja w Poznaniu

163
Podziel się

Policja kolejny raz musiała interweniować w sprawie ks. Michała Woźnickiego w Poznaniu. Okazuje się, że kapica w której odprawiał nabożeństwo jest nielegalna, a bracia salezjanie mają już dość nietrzymającego się zasad duchownego.

Tym razem się doigrali. Kolejna interwencja w Poznaniu
Zdjęcie z przebiegu zdarzenia. (YouTube)
bDnIKEiJ

Policja kolejny raz musiała interweniować w domu zakonnym w Poznaniu. Suspendowany ksiądz nie przejął się ostatnimi wydarzeniami i ponownie przeprowadził nielegalne nabożeństwo.

Można wręcz stwierdzić, że nabożeństwo było podwójnie nielegalne. Nie tylko z powodu łamania obowiązujących obecnie obostrzeń z powodu epidemii COVID-19, ale zwracając również uwagę na fakt, że duchowny za karę został dwa lata temu wydalony ze zgromadzenia i nie może sprawować posługi kapłańskiej.

bDnIKEiL

Tym razem funkcjonariusze podeszli do sprawy inaczej. Poczekali aż wierni skończą się modlić i dopiero wtedy rozpoczęli interwencję.

Jesteście legitymowani na podstawie art. 15., ust. 1., pkt. 1., Ustawy o policji. Podstawą faktyczną jest to, że nie stosujecie się do aktualnych obostrzeń. Nikt nie przyjechał tutaj robić sobie problemów. Uszanowaliśmy to, że chcecie zakończyć modlitwę, poczekaliśmy do końca. Proszę wszystkich o okazanie dokumentów tożsamości - powiedział policjant prowadzący interwencję.

Zarówno kapłan, jak i uczestnicy wydarzenia początkowo stawiali opór. Finalnie grupa opuściła kaplicę i okazała dokumenty. Zebrani zostali również poinformowani o tym, że notatka spisana podczas interwencji zostanie wysłana do sądu jako wniosek o ukaranie.

bDnIKEiR

Sanepid za złamanie obostrzeń może obciążyć zebranych karą nawet do 30 tys. zł. Okazało się również, że według dyrektora budynku, duchowny przebywa w swoim mieszkaniu nielegalnie.

Ks. Michał Woźniak został wydalony ze zgromadzenia. Nie może sprawować sakramentów, ani przebywać na terenie zakonu. Jak podaje Polsat News w rozmowie z rzecznikiem zakonu, ks.Jerzym Babiakiem, zgromadzenie nie ma nic wspólnego z ks. Michałem Woźniakiem i ludźmi, którzy z nim się gromadzą.

Zobacz także: 20.10.2020 Różaniec św.; Kolejna interwencja policji wezwanej przez Salezjanów
bDnIKEiS
Zobacz także: Szpitale polowe w senatoriach? Prof. Andrzej Matyja o walce z koronawirusem
bDnIKEjm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(163)
tak myślę
miesiąc temu
Przepraszam, że sie wtrącę.A może by tak wymienić zamki w drzwiach ? Nic prostszego nie przychodzi mi do głowy.
Irek.
miesiąc temu
Znaczy że każdy może sobie tak kiedy chce wejść do jakiegoś domu zakonnego i odprawiac nabożeństwo? No to bosko.
Amen
miesiąc temu
Kościół przestaje panować nad swoimi kapłanami i zakonnikami. To on wyzwolił tzw. herezję..
bDnIKEjn
Polak Duży
miesiąc temu
"Religia jest dla ludzi bez rozumu". Józef Piłsudski
atysta
miesiąc temu
"Okazuje się, że kapica w której odprawiał nabożeństwo jest nielegalna"Dlatego była nielegalna,gdyż była to kapica.
Najnowsze komentarze (163)
Ala
miesiąc temu
Można powiedzieć , jak chcesz się modlić to rób to w domu a nie na pokaz na uliczy czy na ulicy czy w kościele. Ale wlasnie modlił się we wlasnym domu to co ma do tego policja ?
Proste
miesiąc temu
Przecież przebranie się za księdza nie jest zabronione i facet mieszka w tym lokum. W moim mieszkaniu moge przecież chodzić nawet na nago i zbierać pieniądze.
Ares
miesiąc temu
Szkoda żeby jeszcze szukać podstawy prawnej by móc się pomodlić
yes
miesiąc temu
Tacy sami a taca między nami.
Dzielni
miesiąc temu
polskojęzyczni chłopcy! Czemu polskojęzyczni? Odp: bo innego języka nie znają. Ale bohaterowie ci policjanci. Ciekawe jakby się zachowali gdyby ich otoczyły prawdziwe bandziory albo choćby kibice?
Aleksander
miesiąc temu
Widać że się nie dzieli datkami więc wróg.
Bez klasy
miesiąc temu
i honoru Wcale się nie doigrali. Po prostu prawdziwy, z powołania, wierzący i oddany Bogu i ludziom kapłan. On zwyciężył, klęskę ponieśli modernistyczni zakonnicy i pożal się Boże struże prawa, którzy spostponowali mundur i ośmieszyli formację.
sdfsdfdsf
miesiąc temu
Bardzo dobry kaplan, pobozny, bogobojny i madry .bo nie idzie z mainstreamem, to chca go usunac. to samo zrobili z ks. Natankiem.
bDnIKEjf
Hahaha
miesiąc temu
nie legalnie mieszka
Hahaha
miesiąc temu
niech sie lepiej cieszy ze antyterrosci nie wpadli
Marcin
miesiąc temu
Ilu policjantów uczestniczyło w tej akcji? Może trzeba było wysłać brygadę antyterrorystyczną, tak ze 30 chłopa. A może zróbcie tak jak na Filipinach, strzelajcie do ludzi bez masek albo do tych, którzy sobie balują w domu.
wwj
miesiąc temu
Tak, odmawianie różańca w kowidiańskim kościele jest nielegalne i trzeba było pobożnych wywlec siłą
Wolak
miesiąc temu
Ci policjanci to już kariery nie zrobią...
kujon
miesiąc temu
To już sami ojczulkowie ni dają rady swojemu.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić