Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Tym razem się doigrali. Kolejna interwencja w Poznaniu

164
Podziel się:

Policja kolejny raz musiała interweniować w sprawie ks. Michała Woźnickiego w Poznaniu. Okazuje się, że kapica w której odprawiał nabożeństwo jest nielegalna, a bracia salezjanie mają już dość nietrzymającego się zasad duchownego.

Tym razem się doigrali. Kolejna interwencja w Poznaniu
Zdjęcie z przebiegu zdarzenia. (YouTube)

Policja kolejny raz musiała interweniować w domu zakonnym w Poznaniu. Suspendowany ksiądz nie przejął się ostatnimi wydarzeniami i ponownie przeprowadził nielegalne nabożeństwo.

Można wręcz stwierdzić, że nabożeństwo było podwójnie nielegalne. Nie tylko z powodu łamania obowiązujących obecnie obostrzeń z powodu epidemii COVID-19, ale zwracając również uwagę na fakt, że duchowny za karę został dwa lata temu wydalony ze zgromadzenia i nie może sprawować posługi kapłańskiej.

Tym razem funkcjonariusze podeszli do sprawy inaczej. Poczekali aż wierni skończą się modlić i dopiero wtedy rozpoczęli interwencję.

Jesteście legitymowani na podstawie art. 15., ust. 1., pkt. 1., Ustawy o policji. Podstawą faktyczną jest to, że nie stosujecie się do aktualnych obostrzeń. Nikt nie przyjechał tutaj robić sobie problemów. Uszanowaliśmy to, że chcecie zakończyć modlitwę, poczekaliśmy do końca. Proszę wszystkich o okazanie dokumentów tożsamości - powiedział policjant prowadzący interwencję.

Zarówno kapłan, jak i uczestnicy wydarzenia początkowo stawiali opór. Finalnie grupa opuściła kaplicę i okazała dokumenty. Zebrani zostali również poinformowani o tym, że notatka spisana podczas interwencji zostanie wysłana do sądu jako wniosek o ukaranie.

Sanepid za złamanie obostrzeń może obciążyć zebranych karą nawet do 30 tys. zł. Okazało się również, że według dyrektora budynku, duchowny przebywa w swoim mieszkaniu nielegalnie.

Ks. Michał Woźniak został wydalony ze zgromadzenia. Nie może sprawować sakramentów, ani przebywać na terenie zakonu. Jak podaje Polsat News w rozmowie z rzecznikiem zakonu, ks.Jerzym Babiakiem, zgromadzenie nie ma nic wspólnego z ks. Michałem Woźniakiem i ludźmi, którzy z nim się gromadzą.

Zobacz także: 20.10.2020 Różaniec św.; Kolejna interwencja policji wezwanej przez Salezjanów
Zobacz także: Szpitale polowe w senatoriach? Prof. Andrzej Matyja o walce z koronawirusem
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(164)
Krakowianka
rok temu
Podpisane mmc czyli dno dziennikarstwa. A więc: co to za konstrukcja myślowa "nielegalne nabożeństwo"? To znaczy według jakiego to legalnego zgodnego z konstytucją przepisu nabożeństwa są nielegalne?
Ala
2 lata temu
Można powiedzieć , jak chcesz się modlić to rób to w domu a nie na pokaz na uliczy czy na ulicy czy w kościele. Ale wlasnie modlił się we wlasnym domu to co ma do tego policja ?
Proste
2 lata temu
Przecież przebranie się za księdza nie jest zabronione i facet mieszka w tym lokum. W moim mieszkaniu moge przecież chodzić nawet na nago i zbierać pieniądze.
Ares
2 lata temu
Szkoda żeby jeszcze szukać podstawy prawnej by móc się pomodlić
yes
2 lata temu
Tacy sami a taca między nami.
Dzielni
2 lata temu
polskojęzyczni chłopcy! Czemu polskojęzyczni? Odp: bo innego języka nie znają. Ale bohaterowie ci policjanci. Ciekawe jakby się zachowali gdyby ich otoczyły prawdziwe bandziory albo choćby kibice?
Aleksander
2 lata temu
Widać że się nie dzieli datkami więc wróg.
Bez klasy
2 lata temu
i honoru Wcale się nie doigrali. Po prostu prawdziwy, z powołania, wierzący i oddany Bogu i ludziom kapłan. On zwyciężył, klęskę ponieśli modernistyczni zakonnicy i pożal się Boże struże prawa, którzy spostponowali mundur i ośmieszyli formację.
sdfsdfdsf
2 lata temu
Bardzo dobry kaplan, pobozny, bogobojny i madry .bo nie idzie z mainstreamem, to chca go usunac. to samo zrobili z ks. Natankiem.
Hahaha
2 lata temu
nie legalnie mieszka
Hahaha
2 lata temu
niech sie lepiej cieszy ze antyterrosci nie wpadli
Marcin
2 lata temu
Ilu policjantów uczestniczyło w tej akcji? Może trzeba było wysłać brygadę antyterrorystyczną, tak ze 30 chłopa. A może zróbcie tak jak na Filipinach, strzelajcie do ludzi bez masek albo do tych, którzy sobie balują w domu.
wwj
2 lata temu
Tak, odmawianie różańca w kowidiańskim kościele jest nielegalne i trzeba było pobożnych wywlec siłą
Wolak
2 lata temu
Ci policjanci to już kariery nie zrobią...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić