o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Emerytowany biskup zmarł. Był zakażony koronawirusem

7
Podziel się

Smutne informacje napłynęły z poznańskiego szpitala. We wtorek zmarł tam Bogdan Wojtuś, emerytowany biskup pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej. Był zakażony koronawirusem.

Emerytowany biskup zmarł. Był zakażony koronawirusem
Zmarł biskup senior Bogdan Wojtuś (PAP)
bDYILoKZ

O śmierci biskupa seniora Bogdana Wojtusia poinformowała we wtorek archidiecezja gnieźnieńska. Póki co nie podano terminu pogrzebu emerytowanego biskupa pomocniczego.

Biskup senior Wojtuś w szpitalu przebywał od soboty. W tygodniu poprzedzającym stwierdzenie COVID-19 nie sprawował publicznej posługi. Po tym, jak uzyskał pozytywny wynik testu, na kwarantannę trafił m.in. prymas Polski abp. Wojciech Polak.

bDYILoLb

Bogdan Wojtuś - sylwetka

Bogdan Wojtuś urodził się 4 lipca 1937 roku w Łąsku Wielkim nieopodal Bydgoszczy. Był polskim duchownym rzymskokatolickim, doktorem nauk technologicznych, a także rektorem Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie w latach 1982-1988.

W latach 1988-2012 sprawował funkcję biskupa pomocniczego gnieźnieńskiego. Od 2012 był biskupem pomocniczym seniorem archidiecezji gnieźnieńskiej.

bDYILoLh
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYILoLC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
0-1
7 miesięcy temu
Tak czy inaczej ZUS się cieszy zaś niezła sumka miesięcznie zaoszczędzona
Racjonalista
7 miesięcy temu
Młodo ci ludzie umierają. Mój dziadek zmarł w wieku 46 lat. Zawsze nosił w kieszeni kromkę chleba i ją całował jak mu upadła a na lewej ręce miał wytatuowany jakiś numer. Po wojnie SB zabrało go na dwuletnią kwarantannę i tam u nich zmarł. Pewnie też się od czegoś zaraził.
Rolnik
7 miesięcy temu
Szkoda umierać w tak młodym wieku, Ten biskup pewnie umarł z przepracowania i złej diety a do tego jeszcze był zarażony koronawirusem. Wielka szkoda i wielka strata.Mój ojciec zmarł jak miał 40 lat bo aby utrzymać 11 osobową rodzinę pracował na dwa etaty a żyliśmy biednie i nie było nawet co do garnka włożyć. Nie znam przyczyny jego śmierci bo byłem wtedy malutki, ale pewnie też z powodu COVID-19!
bDYILoLD
masakra
7 miesięcy temu
Znajomego koleżanki wozili z zawałem i powiedzieli że nie mogą go przyjąć bo nie ma koronowirusa chyba że podpisze papiery że ma to go przyjmą ,więc rodzina w akcie desperacji podpisała że jest zakażony ale niestety nie udało się go uratować i zgadnicie co jest na akcie zgonu?Zmarł z powodu Covid 19!!To nie wymaga komentarza!!!!
Ciamora
7 miesięcy temu
A mi ich nie szkoda
kłamstwo
7 miesięcy temu
na załączonym zdjęciu widać, że miał nadwagę, co za tym idzie miał wiele innych chorób z tym związanych. Nie siejcie paniki.
gość.
7 miesięcy temu
Miał dwa lata kiedy wybuchła wojna. Ile śmierci musiał widzieć jako malutkie dziecko.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić