Malwina Witkowska
Malwina Witkowska| 

Senior strzelał z wiatrówki do kotów. Chciał je przegonić

89

Policjanci aresztowali 72-letniego mężczyznę, który strzelał do kotów w jednej z miejscowości w powiecie wschowskim (woj. lubuskie). Tłumaczył, że chciał je przegonić ze swojej działki. Mężczyzna usłyszał już dwa zarzuty. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Senior strzelał z wiatrówki do kotów. Chciał je przegonić
(Lubuska Policja, Pixabay, KPP we Wschowie)

Pod koniec maja tego roku do Komendy Powiatowej Policji we Wschowie zgłosił się mężczyzna. Doniósł policjantom, że nieznany sprawca strzelał z wiatrówki do jego kotów. Incydent spowodował poważne obrażenia dwóm kotom. Jeden z nich odniósł ranę wlotową w lewej okolicy stawu biodrowego.

U drugiego pojawił się ropień w prawej okolicy czołowej. Ranione zwierzęta wymagały natychmiastowej interwencji weterynaryjnej, aby zapewnić im pomoc i leczenie.

Właściciel kotów złożył zeznanie, w którym opisał okoliczności zajścia. Policja podjęła działania w celu ustalenia tożsamości sprawcy oraz wszczęcia śledztwa w tej sprawie, mającego na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności incydentu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Groźne odkrycie na budowie. Operator koparki, aż zbladł
Właściciel kotów zobowiązał się do dostarczenia dokumentacji po operacji zwierząt oraz śrutu wyciągniętego jako dowody w sprawie - informuje nadkomisarz Maja Piwowarska z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

Strzelał do kotów z wiatrówki

Zdarzenie miało miejsce w jednej z pobliskich miejscowości wypoczynkowych w powiecie wschowskim. Lokalni kryminalni zaangażowani w sprawę prowadzili dochodzenie, ustalając kolejne szczegóły dotyczące incydentu. W wyniku działań, śledczy zatrzymali 72-letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego.

Mężczyzna był zaskoczony wizytą mundurowych. Wypierał się, aby to on strzelał do zwierząt - przekazała nadkom. Maja Piwowarska.

Mężczyzna tłumaczył policjantom, że od miesiąca jest posiadaczem wiatrówki i używał jej jedynie do strzelania do tarczy oraz w powietrze, próbując przegonić koty, które pojawiły się na jego działce.

72-latek, który został zatrzymany przez policję. Usłyszał już dwa zarzuty zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt. Policjanci zabezpieczyli w jego miejscu pobytu wiatrówkę oraz śrut. Teraz seniorowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić