BOB| 

Skandal na Cmentarzu Wojskowym w Brodnicy. Policja złapała nastolatkę

90

Młoda dziewczyna skakała po grobach poległych żołnierzy, a film trafił do sieci. Okazuje się, że policja ustaliła jej personalia i teraz ma poważne kłopoty.

Skandal na Cmentarzu Wojskowym w Brodnicy. Policja złapała nastolatkę
Brodnica: 12-latka odpowie za skandaliczne zachowanie (Facebook)

W Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie) znajduje się Cmentarz Wojskowy, na którym leżą m.in. ofiary bitwy pod Brodnicą z 1920 roku. Pochowani są tam także żołnierze niemieccy i rosyjscy, którzy walczyli w I i II wojnie światowej.

Nastolatka skakała po grobach żołnierzy

Ostatnio o tym miejscu zrobiło się głośno w całym kraju, a to za sprawą pewnej nastolatki. Dziewczynka skakała po grobach, a swoje "popisy" uwieczniła na filmie, który trafił do internetu. Sprawą zajęła się m.in. fundacja Ochrona Monitorowania Antypolonizmu.

Policja szybko ustaliła personalia dziewczyny. Okazało się, że ma zaledwie 12 lat. Teraz przez swoje zachowanie ma poważne problemy.

- Policjanci ustalili, że 12-latka rzeczywiście skakała po grobach. Sprawą zajmie się sąd dla nieletnich - mówi w "Super Expressie" rzecznik prasowy policji w Bydgoszczy Monika Chlebicz.

Należy pamiętać, że znieważanie lub niszczenie miejsc upamiętniających zdarzenia historyczne jest karane grzywną lub ograniczeniem wolności. Tak samo surowe konsekwencje grożą za bezczeszczenie miejsc spoczynku zmarłych.

Zobacz także: Policjanci udaremnili nielegalne wyścigi pod Częstochową
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić