o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
mmc
|

Strajk Kobiet. Marta Lempart odpowiada Ziobrze

57
Podziel się

W środę na kolejnym proteście Strajku Kobiet doszło starć policji z protestującymi. Niedługo później w internecie pojawiły się dane niektórych funkcjonariuszy. Jest odpowiedź Ziobry, jest też reakcja liderki Strajku Kobiet na działania ministra.

Strajk Kobiet. Marta Lempart odpowiada Ziobrze
Strajk Kobiet. Marta Lempart odpowiada Ziobrze (Getty Images)
bEEmuInF

W środę na kolejnym pochodzie Strajku Kobiet policja użyła przemocy wobec protestujących. Z nagrań wynika, że funkcjonariusze będący na proteście po cywilnemu wyciągali pałki teleskopowe i bili pokojowo maszerujących demonstrantów.

Stojący uczestnicy protestu zostali spryskani gazem pieprzowym. Jeden z funkcjonariuszy użył też gazu wobec posłanki, która pokazywała legitymację poselską.

bEEmuInH

Po tych zajściach w internecie pojawiły się dane niektórych policjantów. Pokazano ich twarze, podano adresy, numery telefonów i nazwiska. Odpowiedź Zbigniewa Ziobry była natychmiastowa.

Minister sprawiedliwości zapowiedział, że każdy, kto wziął udział w udostępnianiu danych policjantów, poniesie odpowiedzialność karną. Zająć się ma tym Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Nazwiska i adresy policjantów są objęte tajemnicą, która ma chronić przed zemstą świata przestępczego. Ujawnienie ich tożsamości jest nie tylko czynem nieetycznym i niemoralnym, lecz przede wszystkim sprowadza na funkcjonariuszy bezpośrednie ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia. Stwarza też poważne zagrożenie dla ich najbliższych. Dlatego ujawnienie nazwisk i adresów policjantów to przestępstwo - napisano w oświadczeniu Prokuratury Krajowej.
bEEmuInN

Liderka Strajku Kobiet Marta Lempart nazywa to oświadczenie "bredniami". W rozmowie z Radiem Zet powiedziała, że akcja ma na celu znalezienie ludzi, którzy zrobili krzywdę protestującym i postawienie ich przed sądem.

Ludzie w internecie identyfikują bandytów, którzy na demonstracji bili ludzi pałkami, gazowali ich. Być może to byli policjanci, ale nie możemy liczyć na to, że wyjaśni to policja czy też prokuratura. My po prostu szukamy bandytów, żeby ich postawić przed sądem - powiedziała Marta Lempart w Radiu Zet.
Zobacz także: Zobacz też: Jarosław Kaczyński zabrał głos ws. protestów kobiet. Marta Lempart mu ostro odpowiada
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEmuIoi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(57)
Józek
8 miesięcy temu
Ja sie pytam tylko o jedno jak długo mona tolerować to bezprawie.Przecież w innym kraju pani Lempart odpoczywała by co najmniej 5lat w areszcie .
Wiktor
10 miesięcy temu
Ciekawe czy uczesze się przed kolejnym strajkiem.W życiu nie widziałem tak zaniedbanej i rozczochranej kobiety.Ciekawe czy myje się chociaż?
Dagmara
10 miesięcy temu
Wulgaryzmy z ust kobiety to wstyd.Za ataki na policjantów powinna zostać przykładnie ukarana.Musi być bardzo nieszczęśliwa w życiu skoro wychodzi na ulicę, atakuje i wyzywa policjantów na służbie. Żałosny sposób na dowartościowanie się.
bEEmuIoj
Obserwer
10 miesięcy temu
Prawo powinno wszystkich wyłapać, rozebrać do naga i przegnać przez przez pół Warszawy!
Aleksander
10 miesięcy temu
Mądra i zna się na sprawach jakie policja stosuje wobec obywateli i to mi się w tej Pani podoba oby więcej takich Kobiet było to było by super dla Polski.
Sypow
10 miesięcy temu
lempart to przestepca! ta kobieta powinien natychmiast zajac sie prokurator! ludzie popelniaja mniejsze wykroczenia i ida do wiezienia! oj gdyby to dzialo sie naprzyklad w niemczech to dawno by siedziala!nie mozna takiej osobie pozwolic na demolowanie Polski i robic nieswiadomym kobietom wody z muzgu!hanba!!!
Władek
10 miesięcy temu
Za ataki na policjantów powinna być ukarana.Policjant na służbie powinien być nietykalny. Za wyzwiska i wulgaryzmy powinna być przykładnie ukarana.Kobieta porażka.Musi być bardzo nieszczęśliwa skoro tyle w niej jadu!! wyładowuje swoje osobiste porażki na przypadkowych osobach.Z ust żadnej kobiety nie powinny nigdy sypać się wulgaryzmy.Wstyd ! ciekawe czy rodzina jest z niej dumna? ja wstydziłabym się takiej osoby.
Waldek
10 miesięcy temu
A co z tymi kamienicami z którymi zrobiła przekręty? czy ktoś rozliczył tą panią z jej przekrętów?
Jacek
10 miesięcy temu
Prosta kobieta nie ma pomysłu na zaistnienie więc robi zadymy. Nic sobą nie reprezentuje, wielka żenada te całe jej strajki. Wykorzystuje inne kobiety do swoich celów. Wypadałoby się chociaż uczesać jak występuje publicznie!
Udko
10 miesięcy temu
Miejsce lampartów jest w Afryce,ewentualnie w ZOO ,ale szkoda by było innych zwierząt.
Ładna
10 miesięcy temu
Brzydkie też chcą jakoś zaistnieć co sie dziwić . a głupie to łykają
PrawdziwyJas
10 miesięcy temu
Jedyny portal który jest Polski i patriotyczny, bo tych telewizji nie chce się słuchać, a zwłaszcza TVN ściarwy, a polsat robi propagandę na drewno i węgiel, a Onet to już w ogóle.
RODO
10 miesięcy temu
Każdy kto widział strajki kobiet widział doskonale że wina jest po stronie przywództwa!! Panie Ziobro proszę ukarać boleśnie osoby które przekazały dane policjanta!!
bEEmuIob
MAX
10 miesięcy temu
olejcie LEMPART
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić