Skandal w urzędzie. Mężczyzna zaatakował dwie kobiety

226

Gdy kompletnie pijany 55-latek usłyszał, że zostanie obsłużony dopiero kiedy wytrzeźwieje, wpadł w szał. Agresywny mężczyzna z Dolnego Śląska zaatakował dwie urzędniczki, rzucając się na kobiety z pięściami. Na miejscu szybko pojawiła się policja.

Skandal w urzędzie. Mężczyzna zaatakował dwie kobiety
Skandal w urzędzie. Mężczyzna zaatakował dwie kobiety (PAP, Darek Delmanowicz)

Kuriozalne wydarzenia rozegrały się w siedzibie urzędu gminy w Marciszowie (woj. dolnośląskie). W czwartek (28 lipca) ok. godz. 14 do urzędu przyszedł pijany 55-latek i zażądał natychmiastowej pomocy finansowej z powodu przebytej choroby. Kobiety poinformowały go o możliwości rozmowy, dopiero po jego wytrzeźwieniu.

To nie spodobało się mieszkańcowi gminy Marciszów, który uważał, że muszą go obsłużyć pomimo jego stanu i zaczął obrażać urzędniczki, a następnie zaatakował jedną z nich w korytarzu. Koleżanka zaatakowanej zadzwoniła do mieszczącej się po sąsiedzku komendy policji.

Aspirant sztabowy Jacek Płaszewski natychmiast pobiegł do mieszczącego się w budynku obok Urzędu Gminy Marciszów. Wiedział, że w tym wypadku liczą się sekundy. W placówce jego oczom ukazał się mężczyzna, który przyparł do ściany jedną z pracownic.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Gdzie największe wzrosty cen? "Drożeje właściwie wszystko"

Druga z nich próbowała ochronić koleżankę, jednak mieszkaniec gminy Marciszów, będąc jak w amoku, uderzał próbujące bronić się kobiety. Policjant, wykorzystując lata doświadczeń w terenie, obezwładnił agresora, a następnie przekazał go przybyłemu patrolowi.

Szybka reakcja policjanta prawdopodobnie zapobiegła większej tragedii. Na szczęście skończyło się jedynie na kilku siniakach i zadrapaniach u jednej z pracownic.

Co grozi mężczyźnie?

55-letni mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, gdzie po wytrzeźwieniu przedstawione zostaną mu zarzuty. Urzędnik państwowy jest funkcjonariuszem publicznym i w trakcie wykonywania obowiązków ma zapewnioną szczególną ochronę prawną, tak samo, jak policjant.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić