Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
EKO
|

Skandaliczne zachowanie proboszcza. Wierni przegonili go z parafii

660
Podziel się:

Ksiądz Andrzej Adamiak złożył rezygnację z funkcji proboszcza. Pełnił ją w Sanktuarium Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości "Maria Śnieżna" w Kotlinie Kłodzkiej (woj. dolnośląskie). Odejścia kontrowersyjnego kapłana już od dawna domagali się sami wierni.

Skandaliczne zachowanie proboszcza. Wierni przegonili go z parafii
Ksiądz Andrzej Adamiak służył jako proboszcz w Sanktuarium Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości "Maria Śnieżna" w Kotlinie Kłodzkiej (Wikimedia Commons, Jacek Halicki)

Ksiądz Andrzej Adamiak złożył rezygnację na ręce biskupa świdnickiego Marka Mendyka. Przełożony kapłana oficjalnie podziękował mu za lata służby, nie szczędząc wyrazów uznania.

Wiele lat bez urlopu, bez dodatkowych przywilejów, którymi cieszyli się księża pracujący w duszpasterstwie. (...) Jestem mu za to bardzo wdzięczny i będę chciał to jeszcze okazać publicznie – chwalił ks. Adamiaka biskup świdnicki ("Gość Świdnicki").

Ksiądz Andrzej Adamiak już nie jest proboszczem. Tego żądali wierni

Były już proboszcz sanktuarium od dawna wzbudzał kontrowersje wśród wiernych nie tylko w swojej parafii, lecz całej Polsce. O ks. Andrzeju Adamiaku zrobiło się głośno m.in. po tym, gdy poraził paralizatorem turystę.

Zobacz także: Zobacz też: Ksiądz domaga się 800 zł za wydanie zgody na pogrzeb w innej parafii. Został nagrany przez wiernego

Kolejnym głośnym wydarzeniem z udziałem księdza Adamiaka była bójka z wiernym, który wszedł do kościoła w czapce. Te i inne wydarzenia skłoniły parafian do wystosowania specjalnej petycji – ponad 700 osób domagało się zwolnienia księdza. Dokument został złożony na ręce właśnie biskupa świdnickiego.

Wyrażamy protest przeciw panującej od lat fatalnej atmosferze, nieposzanowaniu ludzi (...). Żądamy odsunięcia księdza z zajmowanej funkcji, który niestety zmienił charakter Sanktuarium z otwartego na pielgrzymów i turystów w twierdzę z atmosferą zagrożenia. Ludzie traktowani są jak intruzi, krzyk i agresja to chleb powszedni (...) – cytuje fragment petycji "Gazeta Wyborcza".
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(660)
aaa
4 dni temu
Widzicie tępe strzały, jak się chce to i da się odwołać księdza. Ale do tego trzeba się zebrać a nie płakać czy kozaczyć w necie. Śmiać mi się z was chce.
ks. Marek
2 miesiące temu
Cóż ksiądz winien, zostawić go w spokoju, aby pełnił posługę, każdemu kto odwiedzi świątynie! Ksiądz nie powinien ustępować! Bóg zapłać!
Aśka 74
2 miesiące temu
To on nie służył Bogu tylko pracował a kto mu pensję wypłacał?
ks. Marek
2 miesiące temu
„Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem | Polska jest Polską, a Polak Polakiem”! Najlepszy rząd w historii Polski! Bóg zapłać!
Drugisort
2 miesiące temu
Wszystkie religie i sekty powstały w momencie, gdy pierwszy biedny cwaniak znalazł pierwszego naiwniaka z pieniędzmi.
DODO
2 miesiące temu
Decydującą opinię powinni mieć jednak wierni i dobrze że po latach coś im się udało. A swoją drogą - Jezus też był brutalny w świątyni.
Mariusz
2 miesiące temu
Wiele lat to trwało, ale w końcu się udało. Tak powinno się postępować z każdym proboszczem, którego nie chcą parafianie. I to nie po kilkunastu latach
Andrusa
2 miesiące temu
zauważam, ż jakby w Polsce nie było Gazety Wyborczej, TVN, Tuska... to zapanowała by zapewne miłość ogólna, zbratanie, a kraina płynęła by mlekiem i miodem o mannie z nieba nie wspomnę
Andrusa
2 miesiące temu
bravo! ksiądz jest dla wiernych, nie dla kasy
gość
2 miesiące temu
Gazeta Wyborcza i petycja - i wszystko wiadomo
sąsiadka
2 miesiące temu
Usłyszane przez otwarte okno z plebani ; ksiądz - Jaki mamy dziś dzień gosposiu ? gospodyni - Niepłodny proszę księdza !
Gość
2 miesiące temu
"""""Jaki bóg? Kto... wczoraj ''nie którzy'' jak widzę nie potrafią poprawnie PiSać po polsku. Zamiast chodzić do tego kl echy należało uczyć się poprawnej pisowni. Chodziłeś tylko na religię katoliku???"""""" _______ Jedni chodzili na religię, a inni "nawagary".
Cytaty
2 miesiące temu
Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy. Co zasiejesz to i żądz będziesz. Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie.
wb.
2 miesiące temu
Takiemu chrześcijaninowi, emanującemu na całą Polskę a może i dalej prawdziwą miłością bliźniego biskup powinien szczególne podziękować.Bez żadnych wątpliwości można przyjąć, że kilka przynajmniej odejść od kościoła i wiary spowodował.Zasłużony a nawet wzór do nienaśladowania.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić