Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|
aktualizacja

Skatowany 3,5-latek trafił do szpitala. Nowe fakty w sprawie

42
Podziel się:

Kinga Ł. - matka skatowanego 3,5-latka miała wcześniej ograniczone prawa rodzicielskie i nie wychowywała najstarszego syna Filipa. Ponadto wiedziała, że jej mąż znęca się nad dzieckiem od 2019 roku, ale nigdy na to nie zareagowała. 3,5-letni Kuba jest w stanie krytycznym i obecnie przebywa w szpitalu w Radomiu.

Skatowany 3,5-latek trafił do szpitala. Nowe fakty w sprawie
Skatowany 3,5-latek trafił do szpitala. Nowe fakty w sprawie (Materiały WP, Adobe)

17 lutego do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu trafił trzyletni chłopczyk. Dziecko miało wyraźne ślady wskazujące na pobicie i z tego powodu musiało przejść poważną operację. Policja zatrzymała rodziców malca.

3,5-letni chłopiec w szpitalu

Kinga Ł. i Patryk W. są rodzicami 3,5-letniego Kuby oraz dwuletniej Kornelii. 25-latka ma także syna Filipa z poprzedniego związku, którego wychowują dziadkowie. Kinga Ł. nie ma praw do wychowywania najstarszego dziecka z powodu licznych zaniedbań.

Przyczyną pozbawienia władzy rodzicielskiej był brak zainteresowania dzieckiem, nieliczne kontakty na przestrzeni ostatnich lat, niełożenie na jego utrzymanie - powiedział rzecznik sądu w Radomi cytowany przez PAP.

Kinga Ł. często się przeprowadzała. Mieszkała m.in. w Krakowie, Iłży, Garbatce-Letnisko i sprawami opieki nad dziećmi zajmowały się różne sądy. W pewnym momencie wszczęto także postępowanie przed Sądem Rejonowym dla Krakowa-Nowej Huty w sprawie ograniczenia i pozbawienia władzy rodzicielskiej nad 3-letnim Kubą.

Chłopiec był przez jakiś czas w placówce opiekuńczej, ale wrócił do domu. Według sądu kobieta wykazała się chęcią do poprawy, a rokowania dla tej sprawy były dobre. W styczniu w rozmowie z kuratorem kobieta sygnalizowała, że jej mąż używa przemocy wobec swojej rodziny jednak temat nie został podjęty, dopóki chłopczyk nie trafił do szpitala.

Kuba trafił do szpitala z zatrzymaniem krążenia i urazem głowy. Usunięto mu krwiaka mózgu. Według śledczych 3,5-latek został rzucony przez ojca o ścianę i nie był to pierwszy raz. Patryk W. miał się znęcać nad synem od 2019 roku.

Ojciec chłopca nie przyznał się do winy. Matka powiedziała, że przemoc w domu była, ale ona nigdzie tego nie zgłaszała - nawet na policję. Oboje usłyszeli zarzuty. Patryk W. odpowie za usiłowanie zabójstwa i znęcania się nad dzieckiem. Kinga Ł. odpowie za pomocnictwo w usiłowaniu zabójstwa i narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Sąd Rejonowy Kozienicach wszczął postępowanie o pozbawienie władzy rodzicielskiej rodziców wobec Kuby i jego siostry Korneli. Kinga Ł. jest w kolejne ciąży. Zarówno jej jak i jej mężowi grozi kara od 8 do 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

Zobacz także: Robotnicy na torach przed rozpędzonym pociągiem. Nagranie maszynisty z Rosji
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(42)
Nemeczek
4 miesiące temu
Bez komentarza
popis
4 miesiące temu
wiadomo - polska pisowska - alkohol to dobro naodowe - dostała 500 + i pije - tak wyglądają realia pomocy pis w pisowej ciemnej stronie Polski
Afera
4 miesiące temu
Sterylizacja + obowiązkowa powinna być w takich przypadkach.
Meander
4 miesiące temu
Dać im po 1000+, bo mają za mało, trzeźwieją i biją dzieci
żwir
4 miesiące temu
Dzieci jest coraz mniej ale z takich "rodzin" niestety coraz więcej. Wartościowi ludzie boją się mieć dzieci przy tej władzy natomiast takie maciory rozpłodowe co rok produkują dziecko które nic nie wnosi do społeczeństwa poza generowaniem kosztów.
kler
4 miesiące temu
nie narzekajcie, każda ciąża na wagę złota
Kat
4 miesiące temu
Elektorat 500+
Maja
4 miesiące temu
Nie chcę, żeby z moich podatków utrzymywać tych zwyroli. Do piachu ich, a podatki na służbę zdrowia, bo nie idzie dostać się do lekarza.
Janina
4 miesiące temu
Nie sterylizacja tylko utylizacja elementu odpadowego
hymm
4 miesiące temu
To nasi, polacy, Polska krew i polskie geny. Nie podpalany
Jola12
4 miesiące temu
To właśnie jest skutek tzw 500 + .Ciekawe dlaczego ich nie wykastrowali po zabraniu pierwszego dziecka? Czyżby naszym służbą nie dało takie zachowanie rodziców ,nic do myślenia
koles
4 miesiące temu
Ciekawe ile dzieci urodzi jeszcze przez jakieś 15 lat i co z nimi będzie
GKM-iak
4 miesiące temu
A najgorsze jest to, że są pary, które bardzo chcą mieć dziecko a nie mogą.Patola natomiast mnoży się na potęgę. Szkoda dzieci z takich rodzin bo już na wejście w życie mają pod górkę.
Redi
4 miesiące temu
Smierć tylko takie rozwiązanie było by adekwatną karą te pasożyty powinny być stracone kara śmierci powinna powrócić w niektórych przypadkach a tak trzeba takie chwasty utrzymywać z naszych podatków wstyd i żenada co się dzieje z tymi ludźmi o ile to jeszcze są ludzie👎👎👎👎👎
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić