aktualizacja 

Słowa dzieci podczas sesji z psychologiem. Te karteczki to wyciskacz łez

87

W sieci pojawiły się zdjęcia różowych karteczek. Na każdej z nich zapisane ma być zdanie wypowiedziane przez dzieci biorące udział w sesji z psychologiem. Te słowa to prawdziwy wyciskacz łez. - Najbardziej pragnę, aby mama i tata powiedzieli mi, że mnie kochają albo lubią, choć trochę - czytamy słowa 8-latka zanotowane na jednej z karteczek.

Słowa dzieci podczas sesji z psychologiem. Te karteczki to wyciskacz łez
Dzieci wypowiedziały to podczas sesji z psychologiem. Te karteczki to wyciskacz łez (Twitter, @AwDitrich)

Na Twitterze pojawiły się zdjęcia różowych karteczek. Na każdej z nich długopisem wypisane są zdania, które miały wypowiedzieć dzieci podczas sesji z psychologiem. To, co mówią najmłodsi, wywołuje łzy wzruszenia. Internauci nie mogą uwierzyć, że dzieci mierzą się z takimi problemami już od najmłodszych lat. - Większość ludzi nie powinna mieć dzieci… - komentują poruszeni.

Jak pisze autor internetowego wpisu, na każdej karteczce napisano zdanie zanotowane przez psychologów podczas rozmowy z dziećmi. - Notatki zrobione przez psychologów podczas rozmów z dziećmi. Myśli wypowiedziane podczas sesji... Źródło: Instytut Psychologii i Rozwoju - podaje Radosław Ditrich. Co mówiły dzieci?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kryzys w psychiatrii dziecięcej. Rzecznik Praw Pacjenta: widzimy światełko w tunelu

Słowa dzieci podczas sesji z psychologiem. Te karteczki to wyciskacz łez

Myśli wypowiadane przez młodych pacjentów wyciskają łzy z oczu i dają do myślenia. Nie brakuje słów 13-latków, 8-latków, 10-latków, a nawet 6-latków, którzy czują się osamotnieni i nieszczęśliwi z powodu relacji z bliskimi.

Nie chcę żyć. Życie jest głupie. Nikt mnie nie lubi. Nawet mama i tata przywożą mnie tu i nie rozmawiają ze mną. Wstydzą się mnie - miało powiedzieć 10-letnie dziecko.
Marzę o tym, aby tata mnie przytulił. Mówi mi, że tulą się słabi. Jestem słaby - miał wyznać 9-latek.
Prosiłem Mikołaja o mamę. Mam mamę, ale ona nigdy nie ma czasu. Nie rozmawia ze mną, nie bawi się. Chciałbym moją mamę - powiedział 7-latek.
Wracam do domu sama. Mama przychodzi o 22:00. Mam już spać. Często się boję, ale nie można mi się bać - zapisano na karteczce słowa 8-latki.

Internauci zgodnie stwierdzili, że dziecięce wyznania są uderzające. Zdaniem wielu, niektóre osoby nie powinny decydować się na rodzicielstwo. - Nie da się tego czytać spokojnie mając dziecko - piszą komentujący. Inni dodają, że podobnie jest, nie mając dziecka.

Dawno nie widziałem nic tak przykrego.
Dzięki za te kartki. Skłaniają do myślenia.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić