Bartłomiej Nowak
Bartłomiej Nowak| 
aktualizacja 

Śmierć brata Mariana Banasia - mamy komentarz rzecznika prasowego NIK

7

Marian Banaś prezes Najwyższej Izby Kontroli poinformował w poniedziałek (22 kwietnia) o śmierci brata – Milana. "To jest osobista tragedia rodzinna" - powiedział rzecznik prasowy NIK Marcin Marjański.

Śmierć brata Mariana Banasia - mamy komentarz rzecznika prasowego NIK
Śmierć brata Mariana Banasia - mamy komentarz rzecznika prasowego NIK (PAP, Pexels)

W poniedziałek 22 kwietnia, prezes NIK Marian Banaś przekazał bardzo smutną wiadomość na platformie X. W krótkim komunikacje podzielił się informacją o śmierci brata – Milana.

Zadzwoniliśmy do biura NIK z prośbą o komentarz. Na pytanie o śmierć brata Mariana Banasia – Milana, odpowiedział nam rzecznik prasowy naczelnego organu kontroli państwowej.

Pan prezes jest w tej chwili na urlopie. Pogrzeb, z tego co mi wiadomo, odbył się w niedzielę. To nie wpłynie na jego (prezesa – przyp. red.) pracę - powiedział rzecznik prasowy NIK Marcin Marjański.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kto stoi za decyzją Kongresu? "Odłóżmy na półkę bajki, że Duda"

Rzecznik NIK nie chciał bardziej komentować sprawy. Podkreślił, że śmierć brata to osobista tragedia i nie ma związku z pełnionymi przez Mariana Banasia obowiązkami.

To jest osobista tragedia rodzinna. Pan prezes umieścił tę informację na swoim prywatnym profilu. Z podziękowaniem za kondolencje, które cały czas zbiera - powiedział nam Marcin Marjański.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Niespodziewana śmierć mojego brata - Milana Banasia… Bardzo dziękuje za wszystkie kondolencje i pamięć w tym trudnym dla naszej rodziny czasie - napisał prezes NIK na X (Twitter).

Milan Banaś — w przeciwieństwie do jego brata Mariana — prezesa NIK i bratanka Jakuba — polityka partii Nowa Nadzieja, nie był osobą publiczną. Mężczyzna stronił od życia publicznego i mediów społecznościowych. Próżno szukać o nim jakichkolwiek informacji w internecie. Nie wiadomo, ile miał lat i czym się zajmował.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, Milan Banaś był starszym bratem prezesa NIK.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić