Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|
aktualizacja

Nie żyje ksiądz Andrzej Danielski. Słynny proboszcz miał 56 lat

51
Podziel się:

Przykre wieści z Pomorza. Odszedł proboszcz parafii w Niewieścinie, ks. Andrzej Danielski. Duchowny był znany ze swojej działalności na rzecz jednego z największych chórów dziecięcych w Polsce "Biedronki".

Nie żyje ksiądz Andrzej Danielski. Słynny proboszcz miał 56 lat
Zmarł ks. Andrzej Danielski (Facebook)

Smutną wiadomość przekazano w piątek na profilu facebookowym Chóru Dziecięcego Biedronki w Tczewie. Proboszcz parafii w Niewieścinie ksiądz Andrzej Danielski odszedł 13 maja w wieku 56 lat. Przez długi czas zmagał się z chorobą nowotworową.

Księże Andrzeju! Głęboko wierzymy, że teraz z nieba będziesz towarzyszył nam w Biedronkowym życiu. Już nam Ciebie brakuje tu na ziemi... - czytamy w poruszającym poście na portalu społecznościowym.

Duchowny rozpoczął pracę duszpasterską w 1993 roku w Tczewie, gdzie jako opiekun scholi stworzył Dziecięcy Chór Biedronki. Obecnie chór działa w kilkunastu miejscowościach na Pomorzu i jest jednym z największych tego typu chórów w Polsce. Tworzy go około 300 dzieci z Polski północnej.

Dzięki ks. Danielskiemu dzieci mogły rozwijać swoją muzyczną pasję. Członkowie chóru występowali w całej Polsce, zwiedzili też kilka europejskich miast, m.in. Wiedeń i Budapeszt. Za swoją działalność duchowny w 2019 roku został Kawalerem Orderu Uśmiechu, honorowego odznaczenia za działania przynoszące dzieciom radość.

Był jednym z tych nauczycieli, których po prostu się kocha... Wiele można pisać o tym, jaki był... on był DOBRY w pełnym wymiarze tego słowa. Dobrym kapłanem, dobrym człowiekiem... - napisali na Facebooku przedstawiciele tczewskich "Biedronek".

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w czwartek 19 maja o godz. 12.00 w Niewieścinie. Po mszy poprowadzonej przez księdza biskupa pelplińskiego Ryszarda Kasyny ciało zostanie odprowadzone na cmentarz parafialny w Niewieścinie.

Zobacz także: Polacy wypowiedzieli się o postawie Franciszka. Specjalistka wyjaśnia
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(51)
Davydovsky
3 dni temu
Bóg go oszukał:)
A123…
4 dni temu
Ludzie są tak okropni, ze aż przykro. Osobiście znałam księdza Proboszcza i uważam ze był wspaniałym człowiekiem, pełnym empatii. Zawsze uśmiechnął się i zagadał. Nie był jak inni księża, człowiek był na 1 miejscu a nie ile da w kopercie. Ludzie, którzy piszą rzeczy typu „nie będziemy musieli na niego dawać pieniędzy” itp naprawdę powinni się zastanowić. Bo jak „trwoga to do Boga” i każdy ksiądz jest wtedy dobry i mszy to 10 w miesiącu. Bardzo wielka szkoda, że odszedł tak dobry człowiek.
walę to!
4 dni temu
i co z tego? każdy kiedyś umrze. A napisaliście o Czosneckim z Kukuryk? Nie. Dlaczego? mniej istotny?
Zuzia
4 dni temu
Wieści są dobre, bo teraz ksiądz będzie żył wiecznie i nie za nasze podatki.
PITBULL
4 dni temu
miod na uszy . szybko sie wykrusza ta watykanska banda, oby to postepowalo w postepie arytmetycznym
niestety
4 dni temu
--- oto kolejna NAGLICA !!!!! wiadomo o co chodzi i co było tego powodem. TO POCZĄTEK - będzie coraz więcej i co raz szybciej !!!!
LLLLL
4 dni temu
Skoro wykasowali wpis, to chyba lubił dzieci.
wujek
4 dni temu
Bardzo kochał Ministrantów....zbok..
Ubawiona
4 dni temu
ot podziękowano nam głosowaniem na Eurowizji, a Polak jak zawsze, po szkodzie :))))))
brad
5 dni temu
To, że ksiądz zmarł to informujecie ale, że dziś zmarło dwóch znakomitych aktorów polskich to ani mru mru!
Paulina
5 dni temu
Każdy może robić dobre rzeczy. Każdy nie tylko ksiądz. Nauczyciel, lekarz, policjant, strażak, kolega, sąsiad. Każdy może.
Flaszka Głódź
5 dni temu
Pakował???😵🤡
Skowron
5 dni temu
Wiecie co? Polacy to straszny i zawistny naród , wkurza mnie to!!!. Jestem ateistą i nigdy nie lubiłem księży,ale może pomylście , że ten człowiek robił coś dobrego i nie wkładajcie go do jednego worka z jego czarnymi pseudo księżmi oraz dewiantami. Może był dobrym człowiekiem, a wy go zaraz osądzacie. Walnijcie się w łby wy pseudokatolicy...
Polak
5 dni temu
no tu nareszcie mozna komentowac dzieki wielkie wp
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić