Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Snajper schwytany. Ukraińców zamurowało, kiedy spojrzeli w dokumenty

Podziel się:

Do niewoli żołnierzy z 95. oddzielnej brygady desantowej trafił Maksim Gerbownik, rosyjski snajper. Jak wynika z jego dokumentów, niedawno skończył zaledwie 20 lat, a pochodzi z ukraińskiej wsi Powcz w obwodzie żytomierskim.

Snajper schwytany. Ukraińców zamurowało, kiedy spojrzeli w dokumenty
Ukraińcy pojmali 20-letniego snajpera (Telegram)

Zdjęcie młodego rosyjskiego snajpera udostępniło Centrum Komunikacji Strategicznych Ministerstwa Obrony Ukrainy w Telegramie. Jak informuje, żołnierz armii Putina został pojmany przez ukraińskich obrońców z 95. oddzielnej brygady desantowej.

20-letni snajper pochodzi z Ukrainy

Kiedy sięgnęli po jego dokumenty, nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli. Zaskoczyło ich to, że kontraktowy snajper pochodzi z Ukrainy. Urodził się w niewielkiej miejscowości Powcz w obwodzie żytomierskim w centralnej Ukrainie. Warto podkreślić, że trafił do niewoli 95. brygady, która również pochodzi z Żytomierza.

Snajper ma zaledwie 20 lat - urodził się 29 maja 2002 roku.

Obóz dla rosyjskich jeńców

Kilka dni temu żołnierze 95. brygady pojmali grupę najezdców, którzy przeżyli po klęsce 35. połączonej armii Federacji Rosyjskiej w obwodzie charkowskim. W ten sposób zwiększają liczbę pojmanych żołnierzy, których potem zamierzają wymienić na Ukraińców w rosyjskiej niewoli.

W poniedziałek ukraiński minister sprawiedliwości Denys Maluska poinformował, że utworzono obóz dla rosyjskich jeńców wojennych, którzy w najbliższym czasie nie będą podlegać wymianie.

Nie podano żadnych szczegółów dotyczących kryteriów, według których dobierani są jeńcy umieszczani w nowym obozie ani gdzie się on znajduje. W komunikacie mowa jest jedynie, że jest on "na zachodzie" kraju.

Zobacz także: Rakiety podczas przemówienia Dudy. To chce zaznaczyć Putin
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić