Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Snajperzy SAS uratowali rodzinę spod noży ISIS. Dżihadyści chcieli obciąć głowy chrześcijanom

291

Rodzina irackich chrześcijan miała zostać ukarana przez terrorystów ISIS za odmowę przejścia na islam. W ostatniej chwili egzekucję powstrzymały kule brytyjskich komandosów.

Snajperzy SAS uratowali rodzinę spod noży ISIS. Dżihadyści chcieli obciąć głowy chrześcijanom
(iStock.com)

Dowódca stacjonującej nieopodal jednostki SAS wydał rozkaz dla dwóch snajperów. Mieli otworzyć ogień i uratować Irakijczyków. Strzałami z ok. 1000 m powalono dwóch terrorystów, którzy w tym momencie trzymali noże na gardłach niedoszłych ofiar.

Pozostali, zgromadzeni tam zabójcy z Państwa Islamskiego zaczęli uciekać w popłochu. Próbowali odjechać ciężarówką, ale snajperzy dopadli jej kierowcę i unieruchomili pojazd. Później do akcji wkroczył cały oddział SAS, który już z mniejszej odległości zneutralizował terrorystów. W całej akcji zginęło 15 dżihadystów.

Mordercy chodzili po wsi ok. 50 km od Mosulu i dokonywali egzekucji cywili. Rodziny muzułmańskie oskarżali o szpiegostwo, a chrześcijańskim kazali przejście na islam pod groźbą ścięcia głów - czytamy w "Daily Star".

Zobacz także: Nie przegap: "17 Jednostka". Tak działają elitarne izraelskie służby

Kara śmierci miała być przykładem dla innych. To częste działania terrorystów z ISIS na terenach zamieszkiwanych przez chrześcijan, podbijanych przez Państwo Islamskie. Każą "dobrowolnie" zmienić religię, a nieposłusznych czeka egzekucja na oczach bliskich.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić