aktualizacja 

Sobota, godz. 7:45. Spójrzcie, co się działo w Stegnie

226

Polacy korzystają z upalnej pogody i od wczesnych godzin rannych szukają możliwości schłodzenia. Widok z kamery w Stegnie pokazuje, że pierwsze parawany pojawiają się na piasku naprawdę szybko. Niektórzy rozkładają się w weekendy już przed 8:00.

Sobota, godz. 7:45. Spójrzcie, co się działo w Stegnie
Już przed 8:00 meldują się pierwsi miłośnicy parawaningu (Webcamera)

Przed 8:00 nad polskim morzem jest naprawdę przyjemnie. Delikatna bryza nadaje orzeźwienia i pozwala nabrać sił na kolejne godziny plażowania. Dobrze wiedzą o tym mistrzowie "parawaningu", którzy rozbijają obozy już o 7:45!

Widok z kamery na plaży w Stegnie pokazuje, jak szybko zapełniają się wolne miejsca na tamtejszej plaży. Widzimy już kilka parawanów, wytyczających "prywatny obszar" dla turystów.

Ci w pierwszej kolejności polują oczywiście na miejsce przy samej wodzie. To przestrzeń bardzo pożądana.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Leśnik chwycił za telefon i zaczął nagrywać. Młoda bestia czaiła się w krzakach

W kolejnych godzinach parawanów będzie więcej. O 9:00 pas nad samym morzem jest już całkowicie zajęty. Plażowicze stworzyli swego rodzaju mur, zabezpieczający dostęp do wody przed osobami trzecimi.

Turyści, którzy przybędą później, będą musieli postarać się, aby przejść wszystkie fortyfikacje.

Uwaga na nadchodzące upały. Niekiedy warto zostać w domu!

W sobotę (15.07) w Polsce temperatura może przekroczyć nawet 35 stopni Celsjusza. Mordercze ciepło jest dużym zagrożeniem, szczególnie dla osób starszych i małych dzieci.

Specjaliści wskazują, że niekiedy warto odpuścić wyjście na plażę w godzinach południowych i zaraz po godzinie 12:00. To wtedy dużym zagrożeniem dla nas będzie nie tylko wysoka temperatura, ale też palące słońce. Na plażę warto więc przyjść wcześnie rano (jak osoby wspomniane wyżej) oraz późnym popołudniem lub wieczorem.

Wtedy z pewnością miejsca na plaży dla nas nie zabraknie, a jednocześnie będziemy dobrze chronieni przed udarem słonecznym czy poparzeniami. Pamiętajmy zabierać na plażę elementy ubioru chroniące głowę oraz krem z filtrem!

Autor: MAL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić