Spojrzał prosto w kamerę i podpalił windę. Policja szuka tego mężczyzny

59

Młody mężczyzna podpalił windę, a przy tym zupełnie nie krył się ze swoim wizerunkiem - spojrzał prosto w kamerę. Opublikowanie nagrania z monitoringu powinno pomóc w znalezieniu wandala.

Spojrzał prosto w kamerę i podpalił windę. Policja szuka tego mężczyzny
Młody mężczyzna podpalił windę. Szuka go policja (KMP Olsztyn)

Do podpalenia windy doszło w jednym z bloków przy ul. Żołnierskiej w Olsztynie. Straty szacowane są na około cztery tysiące złotych.

Zdarzenie zarejestrowała zainstalowana w windzie kamera. Dzięki temu policja mogła upublicznić wizerunek mężczyzny, który jest teraz poszukiwany.

Na filmie widać mężczyznę z kapturem na głowie w wieku około 20-25 lat, który wsiada do widy. Widać i słychać komunikaty z windy świadczące o tym, że mężczyzna zjeżdża windą na parter. Mężczyzna, po tym jak zamykają się za nim drzwi, spogląda bezpośrednio w kamerę umieszczoną w windzie i po chwili odwraca się w kierunku drzwi. Mężczyzna opiera się o panel windy. W trakcie jazdy, młody mężczyzna z kieszeni wyciąga zapalniczkę, którą podpala panel windy powodując straty na kwotę około 4 tys. zł. Po dojechaniu na dół, mężczyzna opuszcza windę i odchodzi w nieznanym kierunku - opisują mundurowi.

Olsztyn. Policja szuka tego mężczyzny. Rozpoznajesz?

Do aktu wandalizmu polegającego na podpaleniu windy doszło w nocy o godz. 3:40 w dniu 7 stycznia 2021 roku.

Każdy, kto posiada informacje mogące przyczynić się do ustalenia danych osobowych widocznego na nagraniu młodego człowieka proszony jest o kontakt z olsztyńską jednostką Policji. Informacje można przekazywać osobiście w KMP w Olsztynie przy ul. Partyzantów 23, telefonicznie dzwoniąc pod nr 47 73 138 30 lub mailowo: joanna.burakiewicz-olbrys@olsztyn.ol.policja.gov.pl - informują policjanci.
Zobacz także: Podpalił windę w bloku przy ul. Żołnierskiej w Olsztynie. Teraz szuka go policja
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić