aktualizacja 

"Srebrniki Czarnka" - oto napis na parafii. Ksiądz nie wytrzymał

547

"Wstyd", "Willa plus", "Srebrniki Czarnka", "Okradacie dzieci" - takie słowa wypisali mieszkańcy na ścianie budynku parafii pod wezwaniem bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Rzeszowie. Wszystko po wybuchu afery "Willa plus", która dotyczyła m.in budowy nowego kościoła. Według proboszcza, publikacje na temat budowy świątyni na osiedlu Architektów to "diabelskie jęki i skowyt szatana".

"Srebrniki Czarnka" - oto napis na parafii. Ksiądz nie wytrzymał
. (PAP, Leszek Szymański)

O sprawie zrobiło się głośno na początku lutego. "Willa plus" to program, z którego 42 fundacje powiązane z politykami PiS, urzędnikami państwowymi, Kościołem i harcerstwem dostały w sumie 40 mln zł.

Jednym z podmiotów, który otrzymał dotację jest fundacja "Solidarni" im. ks. Popiełuszki. Ks. Robert Mokrzycki. założył fundację na trzy dni przed ostatecznym terminem składania wniosków o dotację ministra Przemysława Czarnka. Ostatecznie fundacja otrzymała 500 tysięcy złotych dofinansowania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ksiądz nadal odprawia mszę, gdy potężny tajfun Rai uderza w kościół na Filipinach

Pieniądze mają zostać przeznaczone na kościół parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Rzeszowie, który znajduje się na ul. Solidarności w Rzeszowie. Od 2016 roku świątynia jest w trakcie budowy.

Nie wszystkim mieszkańcom Rzeszowa spodobał się jednak taki pomysł dofinansowania. Tuż po ujawnieniu afery "Willa Plus" ściany kościoła zostały pokryte napisami: "Willa+"; "Okradacie dzieci"; "Srebrniki Czarnka"; "Wstyd!".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Proboszcz apeluje do mieszkańców

Do całej sprawy ustosunkował się proboszcz, który już 2 tygodnie temu oskarżył media, że inspirują sprawców niszczenia mienia kościelnego. Teraz zabrał mocny głos w ogłoszeniach duszpasterskich.

Na stronie internetowej Fundacji Solidarni im. Księdza Jerzego Popiełuszki zamieszczona jest wizualizacja Centrum Edukacji Międzypokoleniowej, którą tworzy w przyziemiach kościoła. Warto się z nią zapoznać, aby nie ulegać politycznymi medialnym manipulacjom, że fundacja buduje kościół. Bądźcie czujni i uważni, bo to, co dzieje się ostatnio wokół naszego kościoła to - diabelskie jęki i skowyt szatana - rozwścieczonego i niezadowolonego z powodu budowanej przez nas świątyni Bożej pw. bł. ks. Jerzego Popiełuszki - czytamy.

Portal TVN24 podawał, że fundacja "Solidarni" jest najmłodszą fundacją, która otrzymała dofinansowane od ministra Przemysława Czarnka w listopadzie zeszłego roku, mimo negatywnej opinii ekspertów.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić