Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Stoją za zamachem w Barcelonie. Są w rękach policji

4

Trzech mężczyzn aresztowała policja na południu Francji. Tamtejsze służby twierdzą, że mężczyźni marokańskiego pochodzenia byli częścią siatki, która zaplanowała masakrę

Stoją za zamachem w Barcelonie. Są w rękach policji
(Getty Images)

Aresztowani mieli związek z Drissem Oukabirem. To on wynajął białego Mercedesa w miejscowości Santa Pepetua de la Magda - miejscowości znajdującej się około 25 km od Barcelony. Pod kołami tego auta zginęło kilkanaście osób - przypomina The Local.

Podejrzanych zatrzymano we współpracy francuskiej i hiszpańskiej policji - napisał na Twitterze Juan Ignacio Zoido, szef hiszpańskiego MSW.

Zatrzymani we Francji to tylko część większej grupy. W związku z zamachami w Katalonii z sierpnia 2017 roku zatrzymano już wtedy 4 osoby: trzech Marokańczyków i Hiszpana. W trakcie śledztwa okazało się jednak, że nie działali oni sami. Za zamachami stała większa grupa.

Zobacz także: Zobacz także: Zamach w Barcelonie. Furgonetka wjechała w tłum. Są zabici i ranni

17 sierpnia kierowca furgonetki wjechał w tłum na promenadzie Las Ramblas w centrum Barcelony. Zabił tym samym 13 osób i ranił około 130. Dzień później nad ranem w Cambrils nad Morzem Śródziemnym napastnicy wjechali samochodem w grupę ludzi, raniąc siedem osób. Jedna z nich zmarła w szpitalu. Wszyscy napastnicy zostali zastrzeleni przez policję.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić