Katarzyna Bogdańska
Katarzyna Bogdańska| 

Strajk nauczycieli 2019. MEN szuka chętnych na egzaminy. "Moja babcia dostała telefon"

257

Wszystko wskazuje na to, że strajk nauczycieli rozpocznie się w poniedziałek. Ministerstwo Edukacji ma zatem problem. Szuka chętnych do zespołów egzaminacyjnych. Jedna z internautek napisała o telefonie, który dostała jej 88-letnia babcia.

Strajk nauczycieli rozpocznie się już w poniedziałek
Strajk nauczycieli rozpocznie się już w poniedziałek (East News)

"Każda osoba posiadająca kwalifikacje pedagogiczne może być członkiem zespołu egzaminacyjnego i nadzorującego podczas tegorocznych egzaminów. Wszyscy chętni nauczyciele, którzy chcą pomóc uczniom podczas egzaminów, mogą się już zgłaszać do kuratoriów oświaty" - czytamy na stronie MEN.

Strajk nauczycieli 2019. Terminy egzaminów

Wiadomo, że przewidywany początek strajku nauczycieli wypada 8 kwietnia. Termin ten zbiega się z harmonogramem egzaminów wewnętrznych. 10,11,12 kwietnia to termin egzaminu gimnazjalnego, a 15,16,17 kwietnia odbędzie się egzamin ósmoklasisty. Początek matur zaplanowano na 6 maja.

Ministerstwo Edukacji Narodowej szuka zatem chętnych, którzy mogą pomóc w trakcie egzaminów.

MEN informuje, że w każdym województwie przy kuratorium oświaty zostały uruchomione punkty informacyjne, do których osoby z kwalifikacjami pedagogicznymi mogą przesyłać swoje zgłoszenia. Minister podpisała rozporządzenia dające taką możliwość. To odpowiedź na prośby dyrektorów szkół.

Zadaniem członka zespołu nadzorującego jest w szczególności zapewnienie samodzielnej pracy uczniów w czasie trwania egzaminu w danej sali egzaminacyjnej. Członkowie zespołu po zakończeniu egzaminu zbierają od uczniów zeszyty zadań egzaminacyjnych, karty odpowiedzi lub karty rozwiązań zadań egzaminacyjnych, porządkują i pakują zebrane materiały - czytamy na stronie MEN.

Strajk nauczycieli 2019. "Moja babcia dostała telefon"

Jedna z internautek napisała na Facebooku o telefonie ze szkoły do jej babci, która ma 88 lat.

"Moja babcia (88l.) dostała dzisiaj telefon ze szkoły w Kwidzynie, w której była polonistką 40 lat. Dyrektorka zapytała czy nie przyjedzie pomóc w organizacji testów gimnazjalnych. Babcia z rozkoszą odpowiedziała, iż miło, że pani Minister o niej pomyślała, ale na chwilę obecną dojście do furtki jest dla niej wyczynem" - czytamy we wpisie.

"Zalewska made Barbara's day" - dopisała internautka.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Podobnych wpisów jest więcej. "Moja babcia, lat 82, została powołana na służbę nauczycielską. Babcia stawi się. Taka z niej wspaniała kobieta!" - czytamy w innym.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Zobacz także: Cud Narodzin. Kobieta 26 dni po urodzeniu syna, urodziła bliźnięta

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić