Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Strzelał do dzieci w Brześciu Kujawskim. Były uczeń skazany

24
Podziel się:

W Sądzie Okręgowym we Włocławku zapadł wyrok w sprawie strzelaniny, do jakiej doszło w Szkole Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim w 2019 roku. Napastnikowi groziło dożywocie.

Strzelał do dzieci w Brześciu Kujawskim. Były uczeń skazany
Strzelanina w szkole w Brześciu Kujawskim. Po trzech latach zapadł wyrok (PAP)

Do strzelaniny w Szkole Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim (powiat włocławski) doszło 27 maja 2019 roku. Za zajście odpowiedzialny był 18-latek, były uczeń szkoły.

Marek N. przyjechał przed szkołę na rowerze. Strzelał z broni czarnoprochowej. Uczniowie placówki twierdzili, że miał na sobie kamizelkę podobną do kuloodpornej, prawdopodobnie militarną. Pod nią trzymał noże i granaty hukowe, własnej produkcji. To metalowe pojemniki z zawartością najprawdopodobniej czarnego prochu.

Myślałam że to się może zdarzyć tylko w filmie. Przybiegł do mnie pedagog, krzycząc, że coś się dzieje. Dym, jakieś wybuchy. Myślałam, że to coś z instalacją elektryczną. Wbiegłam na korytarz i zobaczyłam że przy sekretariacie leży zakrwawiona Oliwka - wspominała dramatyczne chwile dyrektor szkoły Danuta Kuczyńska, którą cytuje "Fakt".

Dwie osoby trafiły wówczas do szpitala. Jedna z nich to uczennica Szkoły Podstawowej im. W. Łokietka, druga to woźna. Obie na szczęście wyszły z tego bez szwanku. 18-latek został obezwładniony przez woźnego, pana Krzysztofa.

Marek N. usłyszał zarzut sprowadzenia zdarzenia mającego postać eksplozji, przy użyciu uprzednio skonstruowanych przez niego urządzeń wybuchowych w celu pozbawienia życia 17 uczniów oraz nauczyciela. Groziło mu dożywocie.

Marek N. skazany. Surowa kara dla byłego ucznia

Proces w Sądzie Okręgowym we Włocławku ruszył w lutym 2021 roku. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw i złożył obszerne wyjaśnienia. TVN 24 poinformował, że 21-letni już mężczyzna został skazany na 25 lat pozbawienia wolności.

W czasie procesu obrona wnioskowała o uznanie Marka N. o niepoczytalność w czasie zamachu, bowiem mężczyzna leczony był psychiatrycznie. Z opinii biegłych psychiatrów wynika jednak, że w chwili czynu Marek N. był poczytalny.

Zobacz także: Wielka wyżerka niedźwiedzi. Nagranie leśników z Bieszczad hitem sieci
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(24)
minister
3 dni temu
No i macie jak na dłoni, skutki religii w szkole.
unobomber
4 dni temu
prezes Kaczyński podczas posiedzeń sejmu robi dziwne miny saperzy z Kazunia mają problem z ich rozbrojeniem
opiekun szkoł...
4 dni temu
W celu pozbawienia życia 17 uczniów, 1 nauczyciela ... i panią woźną i pana woźnego (już zapomnieliście, szakale?)
Okrakiem
4 dni temu
Zapewne czuł się skrzywdzony przez szkołę. Jak wyjdzie, to odwiedzi sąd
pawel-
4 dni temu
a z religii ma same piatki i takie drogie prezenty dostał na " pierszom kounie świentom" +++
Dogen
4 dni temu
Ja zresocjalizuję go skutecznie, na zawsze i za darmo. Pozwólcie.
emeryt
4 dni temu
Wyjdzie po 15 latach, więc po co skazywać na 25.
olo
4 dni temu
Ludzie, "prowadzenie zdarzenia mającego postać eksplozji" w warunkach pełnej świadomosci to max 10 lat. A jeśli spowodowanie uszczerbku wielu osób w wyniku tego czynu lub śmierci osoby to max 12. Nawet suma nie da 25 lat ani tym bardziej dożywocia. Ktoś pojechał z tekstem albo nie wiemy o czymś co mogo wpłynąc na wysokośc wyroku.
bez wyroku
4 dni temu
Można się załamać. Breivika za ok.80 morderstw skazano po pół roku. Gdzie jesteś polski /tzw/wymiarze sprawiedliwości??? Chyba w erze kamienia łupanego.
olo
4 dni temu
Lipa. Za"sprowadzenia zdarzenia mającego postać eksplozji " dożywocie? Coś tu nie gra albo nie podano tu wszytskich faktów.
ekonomista
4 dni temu
Mogli poczekać jeszcze kilka lat. A co kasa leci a z robotą nie trzeba się spieszyć bo jak by brakło zajęcia to zwolnią pracowników. A tak to kasa leci !
aha
4 dni temu
a tak między nami,to tusk od dawna powinien dożywocie za antypolską działalność odsiadywać i to tylko z braku CZAPY
hmm
4 dni temu
Proces po 2 latach, wyrok po 3 i jest sukces
Mecenas
4 dni temu
Ten Chłopak nikogo nie zabił. Średnia za zabójstwo w Polsce to 7 lat.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić