Strzelanina w metrze. Do sieci trafiło pierwsze przerażające wideo

96

W metrze w Nowym Jorku doszło do strzelaniny. Według szacunków policji, co najmniej 13 osób jest rannych. Jedna osoba znajduje się w stanie krytycznym. Do sieci trafiło pierwsze wideo ze zdarzenia.

Strzelanina w metrze. Do sieci trafiło pierwsze przerażające wideo
Przerażające kadry - chwilę po zamachu (Twitter, CNN)

Co najmniej 13 osób ucierpiało w strzelaninie w nowojorskim metrze, podaje Wirtualna Polska. Jedna osoba natomiast jest w stanie krytycznym, twierdzi redakcja CNN. Wiadomo także, że 5 osób zostało bezpośrednio postrzelonych przez nieznanej tożsamości napastników.

Na miejscu znaleziono granaty dymne, które początkowo nowojorscy policjanci uznali za ładunki wybuchowe, które ostatecznie nie zostały zdetonowane. Pojawiają się też pierwsze informacje o sprawcy.

Do sieci trafiło pierwsze nagranie, a z każdą chwilą pojawiają się kolejne - być może ważne dla sprawy - materiały, które mogą pomóc w zidentyfikowaniu mężczyzny. To w głównej mierze filmy nagrane przez pasażerów.

Miał on mieć na sobie kurtkę pracownika metra, kiedy uciekał z miejsca strzelaniny. Ponadto miał na twarzy maskę przeciwgazową.

Jest oświadczenie Białego Domu

Biały Dom zareagował na dramatyczne zdarzenia. Rzeczniczka administracji prezydenta Jen Psaki zapewniła, że Joe Biden jest do dyspozycji służb.

Personel Białego Domu pozostaje w kontakcie z burmistrzem Adamsem i komisarzem policji Sewellem, aby w razie potrzeby zaoferować wszelką pomoc - czytamy na Facebooku.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić