Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Bartosz Goluch
|

Stypendium "tylko dla katolików". Poznańska uczelnia tłumaczy kontrowersyjny program

27
Podziel się:

Fundacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zorganizowała stypendium, które adresowane jest wyłącznie do "praktykujących katolików". Uczelnia tłumaczy, że kryterium wyznania nie jest jedynym, które trzeba spełnić, by otrzymać stypendium.

Nie wiadomo jak komisja stypendialna będzie weryfikować wiarę kandydatów
Nie wiadomo jak komisja stypendialna będzie weryfikować wiarę kandydatów (East News, GERARD/REPORTER)

Fundusze na program stypendialny pochodzą od Fundacji św. Benedykta, która dołączyła do mecenasów Fundacji UAM. Organizacja chce przeznaczyć na dofinansowania dla studentów kilkadziesiąt tysięcy złotych. W regulaminie konkursu stypendialnego zapisano, że kandydat musi być "praktykującym katolikiem". Konieczne są także odpowiednie wyniki w nauce i wiek (poniżej 26 lat).

Przedstawiciel Fundacji UAM tłumaczy, że stypendium "dla katolików" jest tylko jednym z pięciu programów, które uczelnia adresuje do studentów i doktorantów.

- Część z nich dedykowana jest wszystkim studentom, a część określonym grupom, co jest uzależnione od woli fundatora danego stypendium - czytamy w oświadczeniu.

Zobacz także: Zobacz też: Polityk Nowoczesnej chce zakazu pracy dla studentów

Fundacja UAM podkreśla również, że decydujące znaczenie w konkursach stypendialnych mają wyniki naukowe bądź sportowe kandydatów.

- Staramy się realizować jak najwięcej programów stypendialnych, w żadnym z nich wyznawana wiara nie jest jedynym kryterium przyznania stypendium - piszą przedstawiciele fundacji.

Niejasne pozostaje w jaki sposób komisja stypendialna będzie weryfikować czy osoby ubiegające się o dofinansowanie są "praktykującymi katolikami". W rozmowie z portalem gazeta.pl przedstawiciel Fundacji UAM nie potrafił rozstrzygnąć na czym będzie polegała wspomniana procedura.

Źródło: gazeta.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(27)
Polak
4 lata temu
Ta uczelnia godna jest rzymskiego pozdrowienia... W Polsce Obywatel jest przez piSSowskie państwo traktowany jak śmieć!.
Jan Funduszeu...
4 lata temu
ludzie... jeżeli ja funduję coś komuś to ja wybieram tego dla kogo przyznaję kasę tak było i jest na całym świecie.. może to być wymienione z imienia i nazwiska.. może to być jakaś grupa ludzi - np funduje wakacje na kanarach tylko rudym ale nie piegowatym posłom platformy ... i nikt mi tego nie zabroni !!!!
ok
4 lata temu
to byl smieszny kraj, teraz powoli zaczyna byc tragiczny....raj dla mysliwych i koscielnych pedofili...
www.
4 lata temu
Za pieniadze to i ksiadz sie modli.
asd
4 lata temu
Rozdział Państwa od Koscioła. Jesli fundacja jest dotowana z budżetu to powinna oddać kasę otrzymaną od Państwa.
Ja to wiem
5 lata temu
ZAMKNIJ PAPE OSLE!
1690
5 lata temu
Derrys Walls , King Billy On The Wall . Billy Boys słuchajcie i myślcie o Polsce......co by było gdyby tak przestać być kolonią Watykanu >>>>
afrykaner
5 lata temu
muszą klepać biblię na pamięć i nadstawiać tyłek biskupom.
PP
5 lata temu
Każdy ma prawo ufundować to co chce ......
nor
5 lata temu
dla kk wara od moich podatków won
Harry
5 lata temu
Nie ma nic gorszego niż "polski katolik" - czytaj homofob, ksenofob, ćwierćinteligent.
nick
5 lata temu
Dzielenia przez PiS Polaków na lepszych i gorszych ciąg dalszy. Teraz we współpracy z kościołem.
autonom
5 lata temu
Kasę dają katolicy to maja prawo wymagać żeby otrzymali ja tylko katolicy... kto płaci ten wymaga normalna sprawa w normalnym świecie. Jak ostatnio fundacja wahabicka z Arabii Saudyjskiej dofinansowała budowę centrum islamu w Lublinie i nie dofinansowała żadnej innej organizacji religijnej w naszym kraju to nic nikt nie pisał.
As
5 lata temu
Katolicy..... Lepsi od innych.... He he.. Brak słów
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić