Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Sukces ukraińskiego wojska. Uderzenie w kluczowy skład amunicji wroga

Podziel się:

Dowództwo Sił Zbrojnych Ukrainy wydało oświadczenie na temat ostatniego spektakularnego sukcesu wojennego. Jak przekazano, żołnierze uderzyli w kluczowy magazyn amunicji wroga. To był kluczowy ruch, aby uzyskać dostęp do praktycznie wszystkich takich składów.

Sukces ukraińskiego wojska. Uderzenie w kluczowy skład amunicji wroga
Ukraińskie siły uderzyły w kluczowy rosyjski skład amunicji (Getty Images, 2022 Anadolu Agency)

Według ustaleń Agencji Reutera do ataku miało dojść w piątek 12 sierpnia i zginęło w nim 11 żołnierzy wroga. Rosyjski magazyn z amunicją miał znajdować się w ukraińskiej wsi Wesełe w obwodzie zaporoskim. Został on ulokowany w pobliżu jednego z kluczowych mostów w południowej części kraju.

Wojna w Ukrainie. Zniszczono kluczowy skład amunicji wroga

Kreml na razie nie odniósł się do wydarzeń, jakie rozegrały się we wsi Wesełe, a Agencja Reutera podkreśla, że nie może ich samodzielnie zweryfikować. Natalia Humeniuk, rzeczniczka dowództwa sił prowadzących działania na południu, przekazała, że obecnie Siły Zbrojne Ukrainy mają pod kontrolą prawie wszystkie szlaki zaopatrzeniowe w tej części kraju.

Natalia Humeniuk zaznaczyła, że dzięki ostatniemu osiągnięciu ukraińskie siły mogą z łatwością przypuszczać na wroga ataki bronią desantową. W tym – m.in. na kolejne składy z amunicją.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Putin już nie ufa swojemu wywiadowi? "Może to jest tylko przykrywka"
Nasze siły kontrolują sytuację na południu, mimo że wróg próbuje sprowadzić rezerwy, mimo że prawie wszystkie ich arterie transportowe i logistyczne zostały trafione lub znajdują się pod naszą linią ognia – wyliczała Natalia Humeniuk, cytowana przez agencję Reutera.

Powodzenie akcji było możliwe dzięki broni od zachodnich sojuszników. Rzecznicy Kijowa nie ukrywają, że wiążą z pomocą innych państw wielkie nadzieje. Liczą, że dzięki dostawom m.in. rakiet dalekiego zasięgu uda im się odwrócić bieg konfliktu zbrojnego na własną korzyść.

Kreml milczy nie tylko na temat ostatniej akcji, w której rosyjskie wojska poniosły klęskę. Tajemnicą dla Rosjan pozostaje również atak ukraińskich sił na okupowane krymskie lotnisko.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić