Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Światowy rekord. Tylu zgonów na COVID-19 jeszcze nie było

20

Padł światowy rekord zgonów na COVID-19. W ciągu doby zmarło ponad 10 tysięcy pacjentów. Tak źle jeszcze nie był - informuje agencja Reutera.

Światowy rekord. Tylu zgonów na COVID-19 jeszcze nie było
Padł rekord liczby zgonów wśród osób chorych na COVID-19 (Getty Images, Chris McGrath , Staff)

Według ustaleń agencji we wtorek 17 listopada zmarło łącznie 10 816 chorych na COVID-19. Poprzedni rekord padł na początku miesiąca – 4 listopada potwierdzono 10 733 zgonów.

Koronawirus na świecie. Rekord zgonów w wyniku COVID-19

Państwem najbardziej dotkniętym przez pandemię COVID-19 są Stany Zjednoczone. Pozostają obecnie światowym epicentrum koronawirusa – 1 na 12 śmiertelnych ofiar wirusa stanowią właśnie mieszkańcy tego kraju.

Do tej pory w Stanach Zjednoczonych koronawirusem zaraziło się już ponad 11 milionów mieszkańców, a ponad 254 tysiące zmarło. Na drugim i trzecim miejscu niechlubnego rankingu uplasowały się Indie i Brazylia z wynikiem niespełna 9 i 6 milionów chorych.

Władze Stanów Zjednoczonych obawiają się, że sytuacja może pogorszyć się po obchodach Święta Dziękczynienia. Przypada ono w czwartek 26 października i istnieje ryzyko, że wielu Amerykanów zlekceważy zagrożenie wynikające z koronawirusa i zdecyduje się na wyjazd do krewnych lub spotkania z przyjaciółmi.

Zobacz także: Zobacz też: Szczepionki na COVID-19. Warto wiedzieć więcej
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić