Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Zabija COVID-19 w 15 sekund. Bardzo możliwe, że masz go w domu

285

Naukowcy z całego świata wciąż zastanawiają się, w jaki sposób można wytępić koronawirusa. Okazuje się, że przydatny może być środek, który znajduje się w wielu domach.

Zabija COVID-19 w 15 sekund. Bardzo możliwe, że masz go w domu
Płyn do płukania jamy ustnej niszczy koronawirusa (Pixabay)

Serwis natemat.pl pisze, że niemieccy naukowcy porównali ogólnodostępne płyny do płukania jamy ustnej. Później przebadali ich działanie przeciwwirusowe w starciu z koronawirusem.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Szybko okazało się bowiem, że najlepiej z koronawirusem radzi sobie preparat zawierający oktenidynę i fenoksyetenol.

Badania potwierdziły, że w ciągu 15 sekund potrafi zwalczyć 99 proc. koronawirusa. To bez wątpienia wynik, który napawa niemałym optymizmem.

Koronawirus. Oktenidyna sposobem na zarazę z Chin?

Wychodzi zatem na to, że oktenidyna może pomagać w walce z koronawirusem, choć bez wątpienia nie należy traktować jej jako lek na COVID-19. Najnowsze wieści od naukowców bezsprzecznie napawają jednak dużym optymizmem.

Warto odnotować, że antyseptyczne właściwości oktenidyny wykorzystuje się od lat. Ten specyfik stosowany jest do leczenia ran i pielęgnacji skóry u hospitalizowanych pacjentów.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić