Święcenia kapłańskie dla kobiet. Niemiecki kardynał zabrał głos

18

Gerhard Ludwig Müller, w rozmowie z dziennikiem "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung", wykluczył możliwość przyjęcia święceń kapłańskich przez kobiety. Kardynał stwierdził, że "sakrament kapłaństwa może przyjąć tylko mężczyzna".

Święcenia kapłańskie dla kobiet. Niemiecki kardynał zabrał głos
Tylko mężczyźni mogą być wyświęceni. (Pixabay)

Kardynał stwierdził, że zasady panujące w Kościele, nie zostały stworzone przez człowieka i nie można ich zmieniać. Stwierdził, że są urzędy, które mogą zajmować kobiety, ale nie ma mowy o dopuszczeniu ich do bycia księżmi.

Rola kobiet w Kościele

Natomiast inne urzędy utworzone przez Kościół mogą oczywiście być przyznane na równi kobietom lub mężczyznom. (...) Kobiety są katechetkami, profesorami teologii lub zajmują inne wysokie stanowiska, na przykład w Caritas lub w administracji kościelnej - mówił kardynał cytowany przez KAI.

Kardynał dodał także w Kościele, zaraz po Chrystusie najważniejszą postacią w historii zbawienia jest Maryja. Ponadto na przestrzeni dwóch tysięcy lat powstało wiele tesków napisanych o kobietach i ich rolach. "Nie ma więc mowy o dyskryminacji 700 mln katolickich kobiet" - dodał duchowny.

Kardynał powiedział, że mężczyźni nie są w Kościele faworyzowani. Nie można jednak dopuścić kobiet do święceń kapłańskich. "To nie jest kwestia wyboru" - powiedział.

https://wideo.wp.pl/odkrycie-w-miejscu-narodzin-marii-magdaleny-synagoga-sprzed-2-tys-lat-6715626240891009v
Zobacz także: Odkrycie w miejscu narodzin Marii Magdaleny. Synagoga sprzed 2 tys. lat
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić