Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 
aktualizacja 

Święta inne niż wszystkie. Sprawdź obostrzenia na Boże Narodzenie 2020

8

Nie ma wątpliwości, że tegoroczne Boże Narodzenie spędzimy inaczej niż zwykle. Jakie obostrzenia będą obowiązywały w związku z pandemią koronawirusa?

Święta inne niż wszystkie. Sprawdź obostrzenia na Boże Narodzenie 2020
Boże Narodzenie i Sylwester w nowych warunkach (Pixabay)

Boże Narodzenie 2020. Obostrzenia na święta

Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinne święta w roku. Zwykle spotykaliśmy się z bliskimi przy wigilijnej kolacji. Zapraszaliśmy rodzinę z drugiego końca kraju, a nawet z zagranicy. Tym razem będzie jednak inaczej. Pandemia koronawirusa zmieniła wszystko. Według rządowego rozporządzenia święta należy spędzić wyłącznie z domownikami ewentualnie zaprosić maksymalnie 5 osób.

Przyjęliśmy takie rozwiązanie, że oprócz rodziny może pojawić się dodatkowe 5 osób, ale namawiamy do kameralnego, w gronie najbliższej rodziny spędzonego okresu świątecznego tak, żeby to były naprawdę już ostatnie święta, które musimy spędzać w ten sposób - powiedział kilka dni temu minister zdrowia Adam Niedzielski.

Limit osób na spotkaniach świątecznych to nie wszystko. Obowiązują też limity wiernych w kościołach - 1 osoba na 15 m2. W świątyniach konieczne jest też zachowanie odstępu nie mniejszego niż 1,5 m oraz zakrywanie ust i nosa. Na tegorocznej Pasterce kościoły nie będą więc już pękały w szwach. Zaleca się uczestnictwo w mszach świętych online. Pasterka również będzie transmitowana w internecie i telewizji.

Obostrzenia na Boże Narodzenie będą obowiązywały nie tylko w Polsce. We Włoszech wprowadzono godzinę policyjną obowiązującą od 22:00, zatem Pasterka o północy na pewno się nie odbędzie. W Niemczech w czasie świąt nadal będą obowiązywać ograniczenia w spotykaniu się - w tym momencie może się widywać nie więcej niż 5 osób jednocześnie i to tylko z 2 gospodarstw domowych.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić