o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Szczecin w żółtej strefie. Co się zmieniło w szczecińskich urzędach?

0
Podziel się

Szczecin znalazł się w żółtej strefie, co oznacza, że w mieście obowiązują dodatkowe obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. Jak w tym momencie funkcjonują szczecińskie urzędy? Co się zmieniło?

Szczecin w żółtej strefie. Co się zmieniło w szczecińskich urzędach?
Szczecin w żółtej strefie (Pixabay)
bDBgXvbF

Strefa żółta. Jak funkcjonuje Urząd Miasta Szczecin?

Zmienił się tryb obsługi interesantów w Urzędzie Miasta Szczecin. Uruchomiony został kalendarz wizyt, który umożliwia rezerwację konkretnego terminu na załatwienie sprawy. Rezerwacji można dokonać przez Internet na stronie rezerwacjaboi.um.szczecin.pl oraz telefonicznie - czytamy na stronie Urzędu miasta Szczecin.
bDBgXvbH

Do budynku nie mogą wejść osoby, które wcześniej nie były umówione. Wpuszczani są tylko ci, którzy zarezerwowali termin przez Internet lub telefon. Co ważne, trzeba się zgłosić 10 minut przed umówioną wizytą.

Żółta strefa. Urząd Marszałkowski w Szczecinie wrócił do pracy zdalnej i trybu rotacyjnego

W związku z wprowadzeniem żółtej strefy w Szczecinie zmienił się system pracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego oraz podległych mu jednostek. Wprowadzono system rotacyjny. W jednym tygodniu pracownik jest w urzędzie, w drugim pracuje zdalnie.

bDBgXvbN
Chcemy utrzymać możliwie najwyższy stopień bezpieczeństwa, dlatego w urzędzie wprowadzamy częściowo pracę zdalną. Apeluję do wszystkich o załatwianie spraw w trybie online. Bądźmy odpowiedzialni, reagujmy na bieżąco na sytuację. Wiele spraw naprawdę możemy zrealizować zdalnie – przypomina Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Jak jednak zapewnia marszałek - nie dojdzie do opóźnień, czego obawiają się mieszkańcy, a załatwianie wszelkich spraw nie będzie o wiele bardziej utrudnione przez ww. zmiany. Wszystko ma zostać zorganizowane tak, aby prawie nikt nie odczuł różnicy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDBgXvci
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić