o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Tarnobrzeg. Jak dostać skierowanie do specjalisty? "Przyda się kij"

8
Podziel się

Polska służba zdrowia nie słynie ze znakomitej obsługi pacjentów. Pacjenci tarnobrzeskiej przychodni twierdzą, że muszą mierzyć się z wyjątkowo niecodzienną sytuacją. Dyrekcja placówki wszystkiemu zaprzecza.

Tarnobrzeg. Jak dostać skierowanie do specjalisty? "Przyda się kij"
Aby otrzymać skierowanie do specjalisty, trzeba uderzać kijem w parapet? (Twitter)
bESxrwgR

Przychodnia nr 3 przy ul. Henryka Sienkiewicza w Tarnobrzegu radykalnie ograniczyła kontakt z pacjentami w związku z epidemią koronawirusa. Niestety oznacza to wiele utrudnień dla osób potrzebujących wizyty u lekarza. Pacjenci placówki twierdzą, że aby otrzymać skierowanie do specjalisty, muszą uderzać kijem o parapet jednego z okien na tyłach przychodni.

Przychodnia w Tarnobrzegu. Kontakt z lekarzem rodzinnym tylko telefoniczny

W tarnobrzeskiej przychodni kontakt z rodzinnym lekarzem możliwy jest jedynie telefonicznie. Z powodu przeciążonego łącza, niełatwo jest jednak trafić się na teleporadę. Niektórzy pacjenci skarżą się, że nie mogą dodzwonić się do placówki nawet przez trzy dni.

bESxrwgT
Telefon jest cały czas zajęty. Jak się już dodzwonisz, to pielęgniarka rejestruje Cię na teleporadę wyznaczając godzinę, o której należy dzwonić. I znów sytuacja się powtarza, bo jest cały czas zajęte. Człowiek chory wisi na telefonie – stwierdziła jedna z internautek, cytowana przez nadwisla24.pl.

Tarnobrzeg. Aby dostać skierowanie do specjalisty, trzeba uderzać kijem w parapet?

Kobieta opowiada, że jeśli już uda się przeprowadzić konsultacje z lekarzem rodzinnym, to aby otrzymać skierowanie do specjalisty, należy przejść na tył przychodni i skorzystać z drewnianego kija opartego o elewację budynku. Przy jego pomocy zależy zastukać w parapet i dopiero wtedy odbiera się przez okno skierowanie.

bESxrwgZ
Ponieważ okno jest na wysokości około 1,8 metra, to bierze się ten kij i wali w parapet. Ktoś jak to usłyszy, to otwiera okno i pyta „po co”. Po uzyskaniu odpowiedzi, rzuca skierowanie przez okno. Pomijając fakt, że jest to po prostu upokarzające, to w przypadku deszczu czy wiatru, skierowanie może się po prostu zniszczyć – denerwuje się mieszkanka Tarnobrzega.

Muszą walić kijem w parapet? Dyrektor placówki zaprzecza

Rzecznik podkarpackiego oddziału NFZ Rafał Śliż stwierdził, że przeciążone łącza telefoniczne to niestety nieunikniona konsekwencja pandemii koronawirusa. Śliż zauważył, że przychodnie różnie radzą sobie z tym problemem. Postanowiono jednak wyjaśnić sprawę uderzania kijem w parapet po skierowanie w Tarnobrzegu.

bESxrwha
Kierownik przychodni zapewnił nas, że to absolutny fake news. Twierdzi, że takie praktyki nie są stosowane w jego placówce – stwierdził rzecznik podkarpackiego NFZ.

Obejrzyj także: Ośmiolatek wypchnięty z balkonu?

bESxrwhb
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESxrwhu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Bella
rok temu
Doktory przysięgali ze będą życie ratować a nie chować się i uciekać jak koronawirus wybuchł . Nagłośnić tą sprawę i posłać tam swoich ludzi i sprawdzić czy tak jest a wtedy doktory powinni o swoje pensje się prosić pod okienkiem klupając kijem . Nie pełnią swoich wszystkich obowiązków mniejsze zarobki im zrobić a ludziom obniżyć składki zdrowotne
De facto
rok temu
Prawdziwa prawda, już telewizja była na miejscu z kamerą.
iza
rok temu
podobnie jest wszedzie tylko kija u nas nie ma jeszcze. Kazdy z lekarzy pozatym robi zakupy w sklepie spotyka sie z ludzmi na ulicy wysyla dziecko do szkoly czyli robi to co kazdy musi tylko pracowac sie chce za darmo oddajcie nasze skladki
bESxrwhv
PAT
rok temu
A ludziom się to podoba, głosują na PIS!!!
antoni
rok temu
aaa może ich można pozbawić poborów ?????
LOVE18.PL
rok temu
💋💋Jesteś samotny? Szukasz bezskutecznie kobiety? Sprawdź atrakcyjne dziewczyny z Twojego miasta i okolic na Największym Portalu Randkowym w Polsce⬆️
...
rok temu
U nas w przychodni panie odkładały słuchawkę i też było przeciążone łącze. Kilka solidnych opiedr.lów sprowadziło je na ziemię. Tak więc brawa dla bohaterów zamkniętych w przychodniach.
życie
rok temu
ja mimo korona wirusa i mieszkania w żółtej strefie musze codziennie z***ć do roboty, a oni się zabarykadowali i tylko moje pieniądze im nie szkodzą...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić