Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Szczepionka na koronawirusa nie dla wszystkich. Pierwsze założenia były błędne

38

W niedzielę 4 października liczba przypadków COVID-19 w Wielkiej Brytanii przekroczyła pół miliona. W związku z tym władze były zmuszone zmienić plany w kwestii dystrybucji szczepionki na koronawirusa. Teraz otrzyma je tylko określona część mieszkańców kraju.

Szczepionka na koronawirusa nie dla wszystkich. Pierwsze założenia były błędne
Nie wszyscy Brytyjczycy mogą liczyć na otrzymanie szczepionki na koronawirusa (Getty Images, Jane Barlow - PA Images , Contributor)

Jak informuje "Eastern Eye", w ubiegłym tygodniu Wielka Brytania stała się najbardziej dotkniętym przez pandemię koronawirusa państwem w Europie. W wyniku zachorowania na COVID-19 zmarło już ponad 42 tysiące mieszkańców kraju.

Pandemia COVID-19. Kto otrzyma szczepionkę na koronawirusa?

Na temat sytuacji zabrał głos Boris Johnson. Premier Wielkiej Brytanii zapowiedział w wywiadzie udzielonym BBC, że Brytyjczyków czekają ciężkie chwile. Jednocześnie wyraził nadzieję, że do Bożego Narodzenia sytuacja ulegnie poprawie.

Urzędnicy ds. Zdrowia opracowali program dystrybuowania szczepionek na koronawirusa. Ze względu na wysoką liczbę zarażonych zdecydowano, że otrzymają ją osoby powyżej 50. roku życia oraz narażone na koronawirusa z powodu swojej pracy.

Jest to szczepionka tylko dla dorosłych, przeznaczona dla osób powyżej 50. roku życia, skupimy się na pracownikach służby zdrowia i domów opieki oraz innych osobach narażonych (na koronawirusa – przyp. red.) – informuje Kate Bingham, przewodnicząca grupy ds. Szczepionek w wywiadzie dla " Financial Times".

Kate Bingham przyznała, że początkowe założenie o konieczności zaszczepienia całej populacji było błędne. Jak argumentowała, u osób z poważnymi skutkami COVID-19 takie działanie mogłoby nawet pogorszyć stan zdrowia. Według obecnych szacunków Bingham łącznie szczepienia na koronawirusa otrzyma 30 z 67 milionów mieszkańców Wielkiej Brytanii.

Zobacz także: Zobacz też: Czy w Polsce powinien być kolejny lockdown? Dr Grzesiowski odpowiada
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić