Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Szejnfeld drwi z tego, co PiS zrobi z agentem Tomkiem: "I będzie po sprawie"

220

Burza po wywiadzie Tomasza Kaczmarka dla TVN. "Agent Tomek" wyznał w nim, że Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik zabrali agentów CBA związanych ze śledztwem przy aferze gruntowej do Wiednia, w ramach podziękowania. Adam Szejnfeld drwi, że PiS i tak nie uzna słów Kaczmarka za prawdziwe.

Szejnfeld drwi z tego, co PiS zrobi z agentem Tomkiem: "I będzie po sprawie"
Adam Szejnfeld wyśmiewa podejście polityków PiS i Andrzeja Dudy (AKPA, AKPA)

Tomasz Kaczmarek to były agent Centralnego Biura Antykorupcyjnego i poseł PiS. Uznawany jest za "świadka koronnego", przedstawiającego realny obraz CBA za rządów Kamińskiego i Wąsika.

Osławiony "Agent Tomek" ujawnił, że "przez lata rządów Kamińskiego i Wąsika w służbie dochodziło do wielu nadużyć". Fundusze CBA miały być wykorzystane w sposób "przestępczy".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Agent Tomek: "kłamałem pod presją". Politycy idą do sądu

Agenci mieli jeździć np. w nagrodę do Wiednia. Wycieczka była gratyfikacją za pomoc przy aferze gruntowej. Dodajmy, że właśnie za nadużycia związane z tą sprawą skazano Kamińskiego i Wąsika.

Sprawę skomentował na Twitterze Donald Tusk, ironizując, że "w Wiedniu agenci CBA mieli na pewno okazję zwiedzić Muzeum Historii Sztuki, wysłuchać Mozarta w Konzerthaus i skosztować tortu w Café Sacher".

Szejnfeld wie, co PiS zrobi z wywiadem Kaczmarka. "Uznają, że jest niekonstytucyjny"

Senator Koalicji Obywatelskiej Adam Szejnfeld odniósł się do głośnego wywiadu "Agenta Tomka". Polityk uznał, że dzisiejsza opozycja szybko znajdzie sposób na wyjaśnienie słów Kaczmarka.

Najpierw Szejnfeld ironicznie zapytał, czy "prezydent Andrzej Duda będzie wstrząśnięty, czy zmieszany sprawą?". Następnie zasugerował ironicznie, że sprawą może zająć się Trybunał Konstytucyjny.

Myślę, że niebawem, na wniosek prezydenta, Trybunał Przyłębskiej, może wydać orzeczenie, że "Agent Tomek" jest niekonstytucyjny i będzie po sprawie. Nie siądziecie? - napisał polityk Koalicji Obywatelskiej.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości twierdzą, że Tomasz Kaczmarek szuka zemsty. Uważają, że jego słowa to "zwykłe bzdury" i obrona przed zarzutami, które stawia mu prokuratura.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić