aktualizacja 

Szklany most zawalił się pod turystami. Tragedii można było zapobiec

87

Po turystami zawalił się słynny szklany most znajdujący się w lesie sosnowym w Banyumas na Jawie Środkowej. Jedna osoba zginęła, a trzy inne zostały ranne. Policja rozpoczęła dochodzenie, a na jaw wychodzą informację, że już wcześniej skarżono się na niepewną konstrukcję i tłok.

Szklany most zawalił się pod turystami. Tragedii można było zapobiec
Most był przeciążony od dłuższego czasu, co mogło doprowadzić do tragedii. (X)

Do tragedii doszło 25 października w lesie sosnowym Limpakuwus, położonym w Banyumas na Jawie Środkowej. Jeden z pracowników, nazwany przez lokalne media Sunarto, powiedział, że około godziny 10:00 słyszał, jak szklany most pęka. Dwie osoby spadły w przepaść. Jedna z nich zginęła na miejscu. Kilkoro innych turystów zostało rannych.

Tragedia na szklanym moście

Szef policji miejskiej Banyumas, Edy Suranta Sitepu potwierdził, że w związku z incydentem wszczęto dochodzenie policyjne. Okazało się, że tragedii można było zapobiec i już wcześniej pojawiały się liczne ostrzeżenia.

Most został oficjalnie otwarty w kwietniu, podczas święta Idul Fitri. The Jakarta Post przekazuje, że już kilka tygodni później Eko Purnomo, prezes spółdzielni Limpakuwus Pine Forest Cooperative, kontaktował się z menadżerem mostu The Geong z postulatem oceny bezpieczeństwa nowej atrakcji turystycznej. Wiele osób narzekało, że konstrukcja wydaje się być chwiejna. Co więcej, na most wpuszczano jednocześnie zbyt duże grupy turystów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kaczyński powinien iść na emeryturę? Oto, co sądzą Polacy

Podczas wizji lokalnej przeprowadzonej dzień po tragedii okazało się, że most nie spełniał norm bezpieczeństwa. Szkło na moście miało zaledwie 1,2 centymetra. W posobnych konstrukcjach używa się szkła o grubości co najmniej pięciu centymetrów. Również rama mostu została wykonana niedbale i nigdy nie powinna zostać oddana do użytku.

Policja w związku z dochodzeniem zamknęła cały teren turystyczny. Śledczy sprawdzają, dlaczego most został dopuszczony do użytkowania jeśli nie spełniał podstawowych norm. Właściciele oraz osoby odpowiedzialne za budowę mostu mogą zostać pociągnięci do odpowiedzialności.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić