Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Wiktoria Policha
|
aktualizacja

Szkolenie Sił Zbrojnych Ukrainy. "Jak spalić rosyjski czołg"

Podziel się:

Siły Zbrojne Ukrainy poinformowały na Twitterze, że setki osób wzięło udział w specjalnym szkoleniu. Nosiło nazwę "Jak spalić rosyjski czołg". Na zdjęciach zamieszczonych w sieci widać obywateli Ukrainy z koktajlami Mołotowa w rękach.

Szkolenie Sił Zbrojnych Ukrainy. "Jak spalić rosyjski czołg"
Szkolenie w Żytomierzu pod nazwą "Jak spalić rosyjski czołg" (Twitter, Siły Zbrojne Ukrainy)

Szkolenie przeprowadzone przez ukraińską armię nosiło nazwę "Jak spalić rosyjski czołg". Zostało przeprowadzone w Żytomierzu. Jak informują Siły Zbrojne Ukrainy na Twitterze, wzięło w nim udział setki osób.

W Żytomierzu setki osób wzięło udział w ćwiczeniu "Jak spalić rosyjski czołg" - informują wojownicy Ukrainy.

Na zdjęciach zamieszczonych we wpisie widać obywateli Ukrainy trzymających w dłoniach Koktajle Mołotowa. Przypomnijmy, że to specjalna broń masowo przygotowywana przez cywilów na terenie całej Ukrainy. Dzięki niej, walczącym udało się zniszczyć liczne sprzęty wrogich wojsk.

Żytomierz to miejscowość na Ukrainie odległa około 300 km. od granicy z Polską. Jest ośrodkiem przemysłu maszynowego, metalowego, lekkiego, spożywczego i chemicznego. W niedzielę, 27 lutego, miasto zostało zaatakowane z terytorium Białorusi.

Wojna na Ukrainie trwa od 24 lutego 2022 roku. Rosja zaatakowała wschodnich sąsiadów Polski. Walki trwają w całym kraju. Aby odeprzeć ataki rosyjskich wojsk do walki stają także cywile. Wsparcie dla Ukrainy przygotowuję też Amerykanie czy Brytyjczycy dołączający do Międzynarodowej Obrony Terytorialnej.

Zobacz także: WP News wydanie 01.03, godzina 11:50
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić