Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BA
|

Szokujące słowa posła Cymańskiego. "Boję się cierpienia, nie chcę umierać"

759
Podziel się:

Poseł Solidarnej Polski Tadeusz Cymański wyznał, że walczy z nowotworem. Polityk powiedział, że chorobę udało się wykryć na wczesnym etapie, dlatego "jest szansa, że skończy się dobrze". Obecnie czeka na operacje.

Szokujące słowa posła Cymańskiego. "Boję się cierpienia, nie chcę umierać"
Tadeusz Cymański ma raka (Flickr, Piotr Drabik)

Tadeusz Cymański opowiedział o swojej sytuacji zdrowotnej w Rzeczypospolitej. Mówi, że walczy z mięsakiem. Poseł uważa, że wykryć nowotwór na wczesnym etapie udało się dzięki regularnym badaniom profilaktycznym - warto przynajmniej raz na rok robić USG jamy brzusznej.

Dopadł mnie nowotwór – GIST. To mięsak, mało agresywny, rzadko dochodzi do przerzutów. Dzięki wczesnemu wykryciu podczas badań profilaktycznych jest szansa, że skończy się dobrze. Nowotwór nowotworowi nierówny.

Polityk mówi, że był zaskoczony informacją o swojej chorobie. Dodał, że przez 66 lat nigdy nie miał poważnych chorzeń, a teraz inaczej odczuwa kwestie życia a śmierci, cierpienia i bólu. "Przyjąłem to z pewnym spokojem, ale i niepokojem, nie będę udawał chojraka" – zaznaczył Cymański. Teraz poseł czeka na operację, ale, jak sam mówi, jest dobrej myśli.

Tadeusz Cymański należał do Prawa i Sprawiedliwości, a od 2011 roku jest członkiem Solidarnej Polski. Jest także jednym z założycieli tego ugrupowania, choć do Sejmu w 2015 roku startował z listy PiS. Wcześniej, w latach 2009-2014 był posłem do Parlamentu Europejskiego. Swoje pierwsze doświadczenia polityczne zdobywał natomiast jako burmistrz Malborka w latach 1990-1998.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(759)
czekam tu na ...
rok temu
Postaraj się . Im mniej klaunów w sejmie , tym lepiej dla narodu ! Ktoś , kto pracę traktuje jak rozrywkę nigdy długo nie pociągnie .
czes1
rok temu
troche pokory i wstydu, moja żona umierała 10 lat
Anioł
rok temu
Panie Cymański,czeka cię życie wieczne.Powinieneś być szczęśliwy.
adwokat67
rok temu
Gościu,po co się afiszujesz ze swoją chorobą ? Narażasz się tylko na nie przychylne komentarze,zwłaszcza ze swojego obozu nieudaczników....
adwokat
rok temu
Jedno co zrobił w doczesnym życiu to zabezpieczył swoją rodzinę....
zxcvb
rok temu
Krzyżyk na drogę....
Ordynator
rok temu
Pan ma ponad 65 lat. A zatem z uwagi na zaawansowany wiek i średnie rokowania odstępujemy od wszelkich kosztowniejszych form leczenia. Nie ma pieniędzy. Za to w każdej sali szpitalnej są przynajmniej po 2 telewizory. I to na słuchawki. Tutaj jesteśmy doskonale wyposażeni. Żadnych kosztowniejszych leków, nawet pooperacyjnych dyrektor szpitala nie zgodzi się podać.
Marek
rok temu
Gdybym święcił święconkę w tym roku, to bym go poprosił, aby se chłopina podjadł kiełbasy i jajek. Może to już ostatnie święcone, może tej białej kiełbasy naprawdę mu więcej niż innym potrzeba. Porozmawialibyśmy jak rodak z rodakiem. Spróbowałbym go namówić, żeby póki silniejszy porozmawiał z tym wsiowym biskupem od wojska, co go Watykan wyrzucił z roboty. Chodzi o ten pałac na wiosce i kawał gruntu gdzieś na zielonym Podlasiu. Niechby wspomniał na pana przypadek i też uznał, że jest śmiertelny. Pałac po przeróbkach bardzo by się przydał dla sióstr zakonnych, które z trudem i żebrząc prawie o każdy grosz budują dom dla chorych dzieci. Taki obiekt z dużym ogrodem na wsi, ogrzany sercami dobrych zakonnic i wolontariuszek to skarb dla Dzieciaków, zwłaszcza na wakacje. I te dzieci z niepełnosprawnościami w fotelikach na słoneczku pod drzewami i pośród kwiatów. I te inne pięćsetkowe, niby zdrowe ale niekochane. Jakie tam skarby można by znaleźć. I seniorki nauczycielki dzielące się wiedzą. W takich miejscach odbudować można to co została z potrzaskanego kręgosłupa moralnego polskiego Kościoła, który popełnił bardzo dotkliwe grzechy wobec młodocianych Polaków i nas Wszystkich. "Cokolwiek uczyniliście jednemu z Najmniejszych Braci Moich Mnieście uczynili"
qwert
rok temu
Żegnaj......twoje dni są policzone.
kosa
rok temu
Nie ty pierwszy ani ostatni. Zamówiłem mszę w intencji twojej zbłąkanej duszy. Obyś trafił do wymarzonego raju.....
Mój wujo
rok temu
też był w podobnym wieku, też nowotwór w jamie brzusznej, też wcześnie zdiagnozowany.Nawet rodzina nowotworów ta sama. Bez przerzutów. Operację przeżył, ale nie jednak nie pożył. Po prostu wziął i umarł (a raczej nic nie wziął, bo pazerny nie był). Trzeba się oswajać. Najważniejsze, żeby odejść z Bogiem, bo inaczej na tym świecie śmierć w cierpieniach, a na tamtym potępienie.
historyk
rok temu
Żył pan raczej bez polotu - jak większość polityków w Polsce. Ale teraz za to jaka okazja. Może pan umrzeć jak senator rzymski. Oni potrafili umierać z klasą. Wprawdzie nie wszyscy, ale ja w pana wierzę. Ze pan się zachowa jak trzeba.
Historia Pols...
rok temu
Była komuna. Grabili: co mogli i jak mogli. Jak ja się cieszę, że przyszło NORMALNOŚĆ i rządzi nami Prawo i Sprawiedliwość. Tyle lat w ucisku. Przesłuchania w piwnicach bezpieki. Krew na podłodze zmywana wodą z wiadra. Tortury Teraz ochrzcili się na SLD i inne POmyślne partie. Tamtych metod już nie stosują. Nie te czasy. Ale do niemców ciągnie poprzez budowę Okęcia w Berlinie Kto mądry- ten wie o czym piszę.
Tak...,,,
rok temu
Panie pośle skoro jest pan wierzącym to nie powinne dla pana być straszne śmierć i cierpienie. Proszę pana o przyzwoitość i nie korzystanie z szybkiej ścieżki operacyjnej jaką zafundował społeczeństwu pana premier morawiecki i panowie Szumowski i Niedzielski.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić