A.S.| 
aktualizacja 

Szokujący raport. Berlin przez lata oddawał dzieci pedofilom

90

Władze Berlina miały przez lata oddawać niektóre bezdomne oraz pochodzące z patologicznych rodzin dzieci pod opiekę pedofilom. Tak wynika z raportu opublikowanego przez uniwersytet w Hildesheim.

Szokujący raport. Berlin przez lata oddawał dzieci pedofilom
Dzieci miały trafiać pod opiekę pedofilii za wiedzą i zgodą władz miasta. (GETTY, SOPA Images)

Według raportu na temat działalności berlińskiego Urzędu ds. Dzieci i Młodzieży (Jugendamtu), od lat 70 aż do 2003 roku władze miasta miały oddawać bezdomne oraz pochodzące z patologicznych rodzin dzieci pedofilom.

Jak donosi "Frankfurter Allgemeine Zeitung" było to związane z eksperymentem seksuologa Helmuta Kentlera, który uważał, że stosunki erotyczne między dziećmi a dorosłymi są czymś pozytywnym. W jego ramach dzieci, zamiast trafiać do domów dziecka dostawały się pod opiekę samotnych rodziców zastępczych, którzy mieli na koncie wyroki za przestępstwa seksualne.

Czytaj także:

Dzieci oddawane pod opiekę pedofilom

Kentler miał przekonywać władze Berlina Zachodniego, że umożliwi to integracje dzieci, często żyjących na marginesie, z resztą społeczeństwa. Miało być to rozwiązaniem znacznie lepszym niż kierowanie ich do sierocińców.

Koncepcje seksuologa były oparte na założeniu, że wspólne zamieszkiwanie pedofila oraz osoby małoletniej może okazać się korzystne dla obu stron. Kentler na bieżąco monitorował przebieg ich relacji, nie zgłaszając zastrzeżeń, co do swojego pomysłu. Również władze Berlina Zachodniego (a potem Berlina) przez długi czas wspierały ten projekt.

Od kilku lat już dorosłe osoby, które były ofiarami "eksperymentu" zgłaszały się z historiami swoich cierpień, co pobudziło badaczy z Hildesheim do stworzenia pełnego raportu. Opisane są w nich przypadki molestowania, pornografii dziecięcej i innych nadużyć.

Jak się okazało jednym z opiekunów był Fritz H., który przez kilkanaście lat zajmował się dziesięcioma dziećmi. Wśród nich było jedno niepełnosprawne, które w tym czasie zmarło. Troje osób złożyło zeznania na temat okropności, których zaznały.

Zobacz także: Pedofilia. Wicemnister Marcin Warchoł: Szybkie efekty pracy prokuratorów

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić