Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Szpital Dzieciątka Jezus. Nowe ognisko koronawirusa w Warszawie

6

W Warszawie pojawiło się nowe ognisko koronawirusa. Przypadki zakażenia wykryto w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus. Zarażonych jest 20 osób, w tym pacjenci i personel.

Szpital Dzieciątka Jezus. Nowe ognisko koronawirusa
Szpital Dzieciątka Jezus. Nowe ognisko koronawirusa

W Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie wykryto nowe ognisko koronawirusa. Testy wykazały obecność wirusa SARS-CoV-2 u 20 osób. Wśród nich są pacjenci szpitala oraz personel. Sporo osób czeka jeszcze na wyniki testów. Może się okazać, że zarażonych jest znacznie więcej.

Wszystkie przypadki koronawirusa w Szpitalu Dzieciątka Jezus dotyczą kliniki kardiologii. W związku z tym ta musiała zostać zamknięta. Władze szpitala zastosowały izolację i kwarantannę. Pacjenci, którzy mogli zostać wypisani do domów, wyszli ze szpitala za wiedzą sanepidu i przebywają w domu na kwarantannie. Pozostali pacjenci, którzy wymagali dalszej opieki i nie wykryto u nich obecności koronawirusa, zostali przewiezieni do szpitala MSWiA.

Nadal nie ma jeszcze wyników wszystkich testów. Jak podał w Radiu Eska Robert Tomasz Krawczyk, dyrektor szpitala, "zostało pobranych więcej testów, czekamy na wyniki". I dodał: "Obawiam się, że ta sytuacja może być rozwojowa i tych wyników dodatnich będzie jeszcze więcej".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić