Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|

Szpital w Irpieniu. "Odkryto potężną bombę lotniczą"

Podziel się:

Burmistrz ukraińskiego miasta Irpień w obwodzie kijowskim ostrzega przed niebezpieczeństwem. W rejonie szpitala wojskowego "odkryto potężną bombę lotniczą", jak czytamy w komunikacie.

Szpital w Irpieniu. "Odkryto potężną bombę lotniczą"
W okolicy szpitala wojskowego w Irpieniu znaleziono bombę lotniczą (Facebook, Google Maps, Google, Олександр Маркушин)

Niebezpieczne znalezisko w Irpieniu. "Uwaga! Ważna informacja" - taki komunikat zamieścił mer miasta Aleksander Markushin w mediach społecznościowych. Ostrzegł społeczność przed bombą lotniczą znajdującą się w okolicy szpitala wojskowego.

Czym jest bomba lotnicza?

Miny, bomby i inne ładunki wybuchowe pozostałe po wycofaniu się rosyjskich wojsk stanowią poważny problem w Ukrainie. W Irpieniu znaleziono bombę lotniczą. To rodzaj wybuchowej broni zrzucanej z samolotu lub innego statku powietrznego, przeznaczonej do niszczenia celów naziemnych, nawodnych lub podwodnych.

W środę, 20 kwietnia, znaleziono bombę lotniczą w okolicy szpitala wojskowego w Irpieniu. Jak podaje mer miasta, nie da się jej wyciągnąć. Potrzebna jest specjalistyczna pomoc. Mieszkańcy proszeni są o ewakuację z terenu, na którym będą pracować saperzy.

Poniżej przykładowe nagranie przedstawiające bombę lotniczą i dwóch saperów w Ukrainie. Nie jest to wideo z Irpienia. Nie wiadomo, jakich dokładnie rozmiarów jest odnaleziony tam sprzęt.

Irpień. Bomba lotnicza w okolicy szpitala

Niebezpieczna bomba ma być rozbrajana. Do szpitala wojskowego przybędzie grupa saperów, jak poinformował Aleksander Markushin. Mieszkańcy proszeni są o przeniesienie się do centrum miasta. Na terenie szpitala wojskowego jest wysoki poziom zagrożenia.

Potężną bombę lotniczą odkryto w Irpieniu, w rejonie szpitala wojskowego. (...) Proszę wszystkich, którzy są w tej dzielnicy o natychmiastowe przeniesienie się do centrum miasta! Po okolicy będzie jeździć samochód ze specjalnym komunikatem

Burmistrz nalegał, aby nie ignorować tego wezwania. Zaznaczył, że bomba jest potężna. Ponadto Markushin wezwał do przekazania tych informacji krewnym i przyjaciołom znajdującym się w Irpieniu.

Zobacz także: Newsroom WP, wydanie 20.04
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić