Szpital w Irpieniu. "Odkryto potężną bombę lotniczą"

Burmistrz ukraińskiego miasta Irpień w obwodzie kijowskim ostrzega przed niebezpieczeństwem. W rejonie szpitala wojskowego "odkryto potężną bombę lotniczą", jak czytamy w komunikacie.

Szpital w Irpieniu. "Odkryto potężną bombę lotniczą"
W okolicy szpitala wojskowego w Irpieniu znaleziono bombę lotniczą (Facebook, Google Maps, Google, Олександр Маркушин)

Niebezpieczne znalezisko w Irpieniu. "Uwaga! Ważna informacja" - taki komunikat zamieścił mer miasta Aleksander Markushin w mediach społecznościowych. Ostrzegł społeczność przed bombą lotniczą znajdującą się w okolicy szpitala wojskowego.

Czym jest bomba lotnicza?

Miny, bomby i inne ładunki wybuchowe pozostałe po wycofaniu się rosyjskich wojsk stanowią poważny problem w Ukrainie. W Irpieniu znaleziono bombę lotniczą. To rodzaj wybuchowej broni zrzucanej z samolotu lub innego statku powietrznego, przeznaczonej do niszczenia celów naziemnych, nawodnych lub podwodnych.

W środę, 20 kwietnia, znaleziono bombę lotniczą w okolicy szpitala wojskowego w Irpieniu. Jak podaje mer miasta, nie da się jej wyciągnąć. Potrzebna jest specjalistyczna pomoc. Mieszkańcy proszeni są o ewakuację z terenu, na którym będą pracować saperzy.

Poniżej przykładowe nagranie przedstawiające bombę lotniczą i dwóch saperów w Ukrainie. Nie jest to wideo z Irpienia. Nie wiadomo, jakich dokładnie rozmiarów jest odnaleziony tam sprzęt.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Irpień. Bomba lotnicza w okolicy szpitala

Niebezpieczna bomba ma być rozbrajana. Do szpitala wojskowego przybędzie grupa saperów, jak poinformował Aleksander Markushin. Mieszkańcy proszeni są o przeniesienie się do centrum miasta. Na terenie szpitala wojskowego jest wysoki poziom zagrożenia.

Potężną bombę lotniczą odkryto w Irpieniu, w rejonie szpitala wojskowego. (...) Proszę wszystkich, którzy są w tej dzielnicy o natychmiastowe przeniesienie się do centrum miasta! Po okolicy będzie jeździć samochód ze specjalnym komunikatem

Burmistrz nalegał, aby nie ignorować tego wezwania. Zaznaczył, że bomba jest potężna. Ponadto Markushin wezwał do przekazania tych informacji krewnym i przyjaciołom znajdującym się w Irpieniu.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Newsroom WP, wydanie 20.04
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić