aktualizacja 

Propaganda wyprała Rosjance mózg. Wyciekła rozmowa matki i syna

Służby Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowały przechwyconą rozmowę rosyjskiego żołnierza z matką. Kobieta na tyle uwierzyła w rosyjską propagandę, że nie jest w stanie dać wiary słowom własnego syna.

Propaganda wyprała Rosjance mózg. Wyciekła rozmowa matki i syna
Masakra w Buczy. (Twitter, NEXTA)

To już 55. dzień wojny w Ukrainie. We wtorek rano Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że wojska rosyjskie zaktywizowały działania ofensywne na wschodzie i południu Ukrainy. W nocy Rosjanie ostrzeliwali m.in. Mikołajów, Krzywy Róg i ukraińskie pozycje w obwodach ługańskim i donieckim.

Szef władz obwodu ługańskiego Serhij Hajdaj potwierdził też, że Rosjanie przejęli kontrolę nad Kreminną w obwodzie ługańskim. To pierwsza miejscowość zajęta przez rosyjskich żołnierzy w bitwie o Donbas.

Tymczasem na oficjalnym profilu Służb Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowano fragment przechwyconej rozmowy rosyjskiego żołnierza z matką.

Rosjanie są tak zaaferowani propagandą, że nie wierzą nawet swoim bliskim, kiedy przyznają się do okrucieństw wyrządzonych w Ukrainie - informują Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.

W nagraniu słyszymy, jak żołnierz wyznaje matce, że Rosjanie zabijają cywilów i dzieci. Ta jednak jest na tyle przesiąknięta propagandą, że nawet nie przyjmuje tego do wiadomości.

- Zabijamy cywilów i dzieci - mówi żołnierz w nagraniu. - Nie, nie zabijacie cywilów i dzieci. Faszystów zabijacie, kur** - opowiada mu matka.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Duda czy Morawiecki? Sikorski ocenia polskich polityków w obliczu wojny
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić