Szuka ich policja. Nagranie z Żabki trafiło do sieci

68

Policja z Sopotu opublikowała kadry z kamery monitoringu zamontowanej w jednej z Żabek na terenie kurortu. Nagrani mężczyźni mogą mieć związek ze sprawą uszkodzenia rzeźby na Placu Zdrojowym. Służby zwróciły się z prośbą o pomoc w zidentyfikowaniu prawdopodobnych sprawców.

Szuka ich policja. Nagranie z Żabki trafiło do sieci
Policja szuka mężczyzn z nagrania (Policja)

W Sopocie doszło do niezrozumiałego aktu wandalizmu. Zniszczono instalację artystyczną - "Pomnik chłopa" autorstwa Daniela Rycharskiego. Pomnik przyjechał do miasta 27 stycznia pod Państwową Galerię Sztuki na Placu Zdrojowym jako część wystawy "Granice sztuki. 30 lat Paszportów Polityki". Autor chciał w ten sposób oddać cześć polskim rolnikom, mierzącym się z wieloma problemami społecznymi i tożsamościowymi współczesnej wsi.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Do zdarzenia doszło 28 stycznia w godzinach rannych na Placu Zdrojowym w Sopocie. Postać chłopa została częściowo oderwana, przez co zawisła do góry nogami. Sprawą zajęła się policja. Funkcjonariusze ustalili, że grupa młodych osób podeszła do instalacji artystycznej, a następnie kilkoro z nich poprzez szarpanie dokonało zniszczenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Wystąpił w programie u Sołowjowa. "Świat szaleństwa"

Wandale na celowniku sopockiej policji

Związek ze sprawą mogą mieć młodzi mężczyźni z poniższego zdjęcia. Policja wywnioskowała to na podstawie nagrań z kamer monitoringu w okolicznych lokalach. Sprawcy najprawdopodobniej posługują się językiem hiszpańskim. Dotychczas nie udało się ustalić tożsamości mężczyzn, dlatego do sieci trafiły kadry ze sklepu.

Policja prosi o pomoc w zidentyfikowaniu sprawców. Informacje można przekazać osobiście, zgłaszając się do Komendy Miejskiej Policji w Sopocie przy ul. Armii Krajowej 112A lub innej najbliższej jednostki, a także mailowo, pisząc na adres komenda.sopot@gd.policja.gov.pl. Z funkcjonariuszami można kontaktować się również telefonicznie, dzwoniąc całodobowo do dyżurnego sopockiej komendy - tel. 47 74 262 22.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić