Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Tajemnicza gorączka zabija najmłodszych. Nie żyje już 24 dzieci

7
Podziel się

Na północy Indii w szybkim tempie rozprzestrzenia się tajemnicza i niebezpieczna choroba. Zmarło już w sumie 24 dzieci, a ośmioro z nich odeszło w ciągu zaledwie kilku godzin od zachorowania.

Tajemnicza gorączka zabija najmłodszych. Nie żyje już 24 dzieci
Tajemnicza gorączka zabija dzieci w Indiach (Getty Images)
bEUUZMMl

Szczegóły sprawy przedstawił portal news18.com. Tajemnicza choroba zaczyna się u pacjentów bólami stawów, bólami głowy, odwodnieniem i nudnościami. Niestety pomimo rosnącej liczby pacjentów medycy w Haryanie nie zidentyfikowali jeszcze przyczyny zabójczej gorączki.

1 października choroba spowodowała śmierć u trojga dzieci w różnym wieku. Każde z nich przebywało w innym szpitalu. Jeden z bezradnych pracowników służby zdrowia przyznał, że od pacjentów pobrano próbki krwi w celu zidentyfikowania przyczyn tajemniczej gorączki. Medycy mają nadzieje, że wyniki badań dadzą im odpowiedzi na postawione pytania.

bEUUZMMn

W sierpniu bieżącego roku tajemnicza gorączka nawiedziła również inny region Indii. W Uttar Pradesh zmarło w tym okresie co najmniej 50 zarażonych. Większość z nich stanowiły dzieci. W części rejonów, gdzie pojawiła się choroba, lekarze podejrzewają, że może to być ostra forma dengi. Ta infekcja wirusowa jest przenoszona przez komary. Jednym z jej objawów jest również spadek liczby płytek krwi, który wykryto u niektórych pacjentów.

Medycy sprawdzili również, czy choroba może być mutacją koronawirusa. Okazało się, że infekcja ta nie ma jednak z nim nic wspólnego. Sprawa wywołuje duży niepokój wśród medyków, którzy cały czas walczą z COVID-19, a teraz muszą jeszcze stanąć do walki z inną zarazą.

bEUUZMMt
Zobacz także: Zgorzelski odpowiada Braunowi. Cięta riposta
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUUZMMO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
ala
2 miesiące temu
spytajcie tego od windowsa czym szczepił dzieci i będziecie mieli odpowiedz
Luk
2 miesiące temu
Tajemnicza Broń testowana na biednych krajach lub szczypawka billa g.
bleee
2 miesiące temu
Indie to największy śmietnik i siedlisko zarazków na świecie
bEUUZMMP
Nakamudo nari...
2 miesiące temu
Wystarczy sobie zobaczyć jak wyglądają tam Ganges i inne poboczne rzeki z których Ci ludzie korzystają jako źródło wody pitnej 🤷🏽‍♂️ zwłoki w tej wodzie to najmniejsze zło
Byłem, widzia...
2 miesiące temu
Może niech w końcu zaczną dbać o higienę. Od tego, co się tam dzieje włosy stają dęba na głowie.
Megane
2 miesiące temu
Taki covid - ale tym razem tajemniczy 🤫
igor
2 miesiące temu
tam tez testowano na dzieciach....
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić