Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|
aktualizacja

Leśnicy piszą "E" na drzewach. Zdziwisz się, co oznacza ten symbol

51
Podziel się:

Spacerując po lesie, zapewne wielokrotnie widzieliście specyficzne oznaczenia na niektórych drzewach. Z pewnością zachodziliście w głowę, co te kolorowe symbole oznaczają. Pracownicy Lasów Państwowych postanowili uchylić rąbka tajemnicy i wytłumaczyć, co kryje się za zagadkowymi literkami wymalowanymi na korze. Możecie być zaskoczeni.

Leśnicy piszą "E" na drzewach. Zdziwisz się, co oznacza ten symbol
Leśnicy wyjaśnili, co oznacza ten symbol na leśnych drzewach (Facebook, Lasy Państwowe, A. Miśkiewicz)

Na drzewach często można zauważyć rozmaite oznaczenia. Niektóre z nich mówią nam po prostu, że drzewo przeznaczone jest do wycinki ze względów pielęgnacyjnych, sanitarnych lub z uwagi na to, że stwarza zagrożenie. Wtedy leśnicy rysują na korze kropkę bądź ukośną kreskę. Zdarza się również, że na pniach widzimy litery. Za nimi kryje się zdecydowanie bardziej złożone znaczenie.

Co oznacza ten symbol na drzewach?

Leśnicy Lasów Państwowych postanowili wytłumaczyć ciekawskim miłośnikom przyrody, co mówi jedno z takich oznaczeń. Chodzi o dość często spotykaną na drzewach literę "E". Okazuje się, że jest ona przypisana do drzew biocenotycznych, czyli takich, które nie spełniają norm produkcyjnych i są pozostawiane w lesie w celu zwiększenia różnorodności biologicznej.

W poście na Facebooku leśnicy wyjaśnili, że taki symbol możemy znaleźć m.in. na drzewach dziuplastych oraz takich, na których znajdują się gniazda ptaków o średnicy powyżej 25 cm. Symbol "E" pojawia się także na drzewach będących siedliskiem chronionych gatunków grzybów, roślin i zwierząt, a także posiadających owocniki hub.

Znak "E" znajdziemy również na drzewach o nietypowym pokroju, z nietypowymi formami morfologicznymi, np. szyszek, kory i gałęzi, czy takich, które wyraźnie wyróżniają się wiekiem lub rozmiarami w stosunku do innych drzew na danym terenie. Symbol ten zobaczymy też na korze drzew stanowiących pamiątkę kultury leśnej.

Zobacz także: Obejrzyj także: Sezon na kleszcze rozpoczęty. Jak się przed nimi chronić?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(51)
ztk
1 tyg. temu
Lesnicy wymalowali literę E na jednym z drzew w środku lasu!!! Czy to mozliwe??? Po dośc krótkiej chwili zadumy nad subtelnym kształtem tej litery wrócili jednak do swej podstawowej pracy i za pomoca Harvesterów wznowili masową wycinkę drzew. Jacy lesnicy? To są drwale nie leśnicy. Niedługo zostaną po nich karczowiska i plantacje choinek szykowane do sprzedaży na Świeta. Lasy nie są po to żeby je wycinać w pień , sprzedając wycięte drewno rumuńskim firmom na reeksport do Chin. W PISlandii jednak wszystko jest możliwe.
Hahahaha
1 tyg. temu
Czyli kupujemy decolaki i malujemy E na wszystkich drzewach
Doświadczona ...
2 tyg. temu
Komentarze - szkoda gadać.
Janusz w kape...
2 tyg. temu
Sprawdziłem pisze tylko =WM i imiona to wyciąć te drzewa czy zostawić
Ala
2 tyg. temu
A nie można bardziej estetycznie to zrobić, fatalnie to wygląda, fatalnie!
Amenw paździe...
2 tyg. temu
Jeśli Komisja UE da sobie zamydlić oczy kłamstwami 3,14su to będzie koniec Uni. Neokomuniści z krzyżami na piersiach zniszczą demokrację na tzw."Ament".
SASZA
2 tyg. temu
Symbol "E" namalowany na drzewie oznacza ,ze spelnia o6ko funkcje ekologiczna,ze wzglefy na zadki gatunek, gniazda ptasie,dziuple,grzyby,lub soki żywiczne. Tyle. EKOLOGIA.
Ruda z UK
2 tyg. temu
Tak czytam te komentarze i nie wierzę swoim oczom. Aż tyłu idiotów mieszka w Polsce?
Góralecka
2 tyg. temu
E jak eureka
Las
2 tyg. temu
Za rządów tych nieudaczników najpierw wytną drzewa potem nas
Lajk
2 tyg. temu
Ile tych drzew zostanie po PiS? Ze trzy?
Edek
2 tyg. temu
E na eksport
gość
2 tyg. temu
Zwykły wandalizm i szpecenie drzew.Niech ci lesnicy sobie na pustym wygolonym globusie wymaluja E albo Z
gość
2 tyg. temu
Nic innego jak szpecenie drzew i lasów farmabi.Lesnicy w polsce to szkodniki i dewastatorzy.Powinno się zlekwidowac ta kastę w twdy lasy by naturalnie odrosły i przywruciło by to równowagę w przyrodzie.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić