aktualizacja 

Czerwona końcówka banana. Mało kto wie w Polsce, co oznacza

138

Czerwona końcówka na bananach to popularny widok w australijskich sklepach. W Polsce raczej takich nie dostaniemy. Co oznacza tak zabarwiony owoc?

Czerwona końcówka banana. Mało kto wie w Polsce, co oznacza
Co oznacza czerwona końcówka na bananach? Takie owoce sprzedają w Australii. Jest ważny powód (Facebook)

Czerwona końcówka na bananach to popularne oznaczenie w Australii. W Polsce takich bananów raczej nie dostaniemy... a szkoda! Powód, dla którego końcówki bananów są pokryte czerwonym woskiem jest bardzo ważny.

Banany Red Tip to popularne owoce w australijskich supermarketach. Niewielu jednak wie, co oznacza czerwony wosk na końcówkach żółtych owoców. To specjalny symbol ekologicznej uprawy, Ecoganic. Metoda została opracowana w 1998 roku przez Franka i Diannę Sciacca.

Kiedy widzisz czerwoną końcówkę wosku na bananach, możesz wiedzieć, że były hodowane w zgodzie z naturą. Natura rozwijała się przez setki tysięcy lat, aby utrzymać równowagę - powiedział Frank cytowany przez "Daily Mail".

"Ecoganic" to naturalne, holistyczne, zrównoważone podejście do rolnictwa. Metoda chroni środowisko i tworzy zdrowsze, smaczniejsze produkty, bez polegania na chemikaliach.

Zamiast polegać na chemikaliach, decydujemy się wykorzystać wszystko, co daje nam natura, aby hodować nasze banany powoli i z szacunkiem. Ten szacunek przejawia się w produkcie i można poczuć różnicę - zapewnia Frank.

Tradycyjne rolnictwo wykorzystuje chemikalia, które sterylizują glebę i zabijają owady. Powoduje to, że uprawa jest uzależniona od nawozów syntetycznych jako źródła pożywienia. Bez chemii owoc jest zdrowszy i bardziej aromatyczny.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Zobacz także: Skórka do banana. Niecodzienne zastosowania
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić