o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

Talibowie chcą wieszać i ucinać ręce. Stare prawo powróci w Afganistanie?

15
Podziel się

Jeden z czołowych urzędników talibów poinformował, że stare prawa, które są zgodne z nauczaniem Koranu, powrócą. To oznacza, że w Afganistanie, tak, jak w latach 90., ponownie stosowane będą kary tj. ucinanie rąk za kradzieże, czy egzekucje strzałem w tył głowy za popełnienie poważnych przestępstw.

Talibowie chcą wieszać i ucinać ręce. Stare prawo powróci w Afganistanie?
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Chris Hondros)
bEKjYYeZ

Mułła Nooruddin Turabi to jeden z czołowych urzędników państwowych, uznanych przez talibów. Niegdyś, w latach 90., był szefem m.in. Ministerstwa Propagowania Cnoty w Afganistanie.

Turabi, cytowany przez The Associated Press, powiedział, co stanie się wkrótce w Afganistanie. Nie ma cienia wątpliwości -  ponownie zapanuje tam prawo, które zapisane jest w księgach religijnych Islamu, czyli w Koranie.

Nikt nam nie powie, jakie powinny być nasze prawa. Będziemy podążać za Islamem i ustanowimy nasze prawa, których źródłem będzie Koran - mówi, cytowany przez wspomniane medium.
bEKjYYfb

Od straszliwej sytuacji w Afganistanie, od której minęło przeszło 30 lat, świat się zmienił i potępił to, co działo się w Azji Południowej przed rozpoczęciem drugiego milenium. Potępiono publiczne egzekucje czy ucinanie rąk złodziejom, a także choćby intymnych narządów mężczyznom, którzy dopuszczali się grzesznego, zdaniem talibów, współżycia z osobami tej samej płci.

Kary, jakie stosowano, które zostały przez świat odrzucone, które uznano za przestarzałe formy wymierzania sprawiedliwości, to także m.in. ucinanie kończyn osobom, które powodowały wypadki samochodowe, z powodu rażącego niestosowania się do zasad ruchu drogowego. To także strzały w głowę za zabójstwa i morderstwa, o czym mówił wówczas cały świat.

Afganistan. Turabi o nowym prawie. Kobiety także będą sądzić oskarżonych, a prawo pozostanie oparte na tym, co zapisanoe w Koranie

Turabi zaskoczył w Kabulu, bo powiedział do zgromadzonych, że kary będą wymierzać także kobiety, znajdujące się pośród sędziów. Same kary natomiast, jak w przeszłości, oparte będą na słowach zapisanych w Koranie.

bEKjYYfh
Ucięcie rąk jest bardzo potrzebne dla bezpieczeństwa - mówił szokująco Turabi (The Associated Press).

Turabi, dziś nieco ponad 60-letni były minister, pozostaje jednym z ważniejszych przywódców pośród talibów. Obecnie, w nowym "rządzie" Afganistanu, zajmuje się m.in. kwestiami więziennictwa, a także jest teoretykiem "prawa".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKjYYfC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(15)
Pfuu
4 tyg. temu
To nie ludzie to dziki zwierzęta pod pachy demona.
BadaczDziejów
4 tyg. temu
Takie muszą mieć prawa żeby był u nich porządek. Oni mentalnie są cofnięci o epoki. Dzicz nie może mieć ludzkich praw. Na to nie reagują. To ich kraina. Trzeba ich tylko trzymać ich od nas z daleka.
zbig6 ateista
4 tyg. temu
nasze klechy paliły na stosach
bEKjYYfD
Kalifat
4 tyg. temu
Oby tylko nasi nie wpadli na ten pomysl.
Halina
4 tyg. temu
KOŚCIÓŁ KATOLICKI TEŻ TO ROBIŁ ZDZIWKO
RKD
4 tyg. temu
Talibowie wraz z swoim Koranem to chorzy ludzie.
Gość
4 tyg. temu
Chory kraj!
Koko1
4 tyg. temu
"Nikt nam nie powie, jakie powinny być nasze prawa. Będziemy podążać za Islamem i ustanowimy nasze prawa, których źródłem będzie Koran" - mówi, cytowany przez wspomniane medium PRZECIEŻ TO PLAGIAT. W PL "Nikt nam nie powie, jakie powinny być nasze prawa. Będziemy podążać za RYDZYKIEM i ustanowimy nasze prawa, których źródłem będzie PISLAM -Polscy talibowie
Polak
4 tyg. temu
Zwierzęta
Ola
4 tyg. temu
Nowoczesny ten Koran, o pistoletach i samochodach wspomina. Ciekawe czy wskazuje określone marki pojazdów?
Stanley
4 tyg. temu
Prawidłowo.
Mirella
4 tyg. temu
U nas powinni tak karać złodziei i bandziorów, to wtedy by się bali kraść i zabijać
Maniek
4 tyg. temu
W Koranie jest mowa o strzale w tył głowy? Albo o ucinaniu kończyn za spowodowanie wypadku?
bEKjYYfv
Ola
4 tyg. temu
Niech robiący sie nie co chcą byle by do Europy nie przychodzili.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić