o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Tęczowe akty małżeństwa na marszu równości. "Ogłaszam was żoną i żoną"

32
Podziel się

W sobotę ulicami Warszawy przeszła parada równości. Jeden ze stołecznych radnych przygotował dla uczestników marszu "tęczowe akty małżeństwa". W sieci pojawiło się nagranie, na którym polityk symbolicznie "udziela" małżeństwa osobom tej samej płci.

Tęczowe akty małżeństwa na marszu równości. "Ogłaszam was żoną i żoną"
W sobotę ulicami Warszawy przeszła parada równości (PAP, Leszek Szymański)
bEpEqpfV

Zebrani na Placu Defilad uczestnicy marszu równości mieli w rękach tęczowe flagi, a także chorągiewki z symbolami Unii Europejskiej. W zgromadzeniu uczestniczyli prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz politycy Lewicy. Niespodziankę dla uczestników marszu przygotował stołeczny radny Marek Szolc.

Mili i miłe! Lewica zaprasza was dzisiaj do wzięcia tęczowego ślubu, którego nie daje wam jeszcze Polska – zwrócił się do obecnych na wydarzeniu osób.
bEpEqpfX

Ślub na paradzie równości. Udzielił go radny Warszawy

Marek Szolc przekonywał, że do 2023 roku z pewnością zmieni się w Polsce definicja małżeństwa. Obecne przepisy wskazują, że jest to związek kobiety i mężczyzny. Politycy Lewicy przygotowali jednak dla zgromadzonych już teraz "tęczowe akty małżeństwa".

Jeśli jesteście tutaj z kimś i chcecie spędzić resztę życia, my wam to gwarantujemy. Dajemy wam tęczowe małżeństwo – oświadczył Szolc.

Nagranie z tego wystąpienia zamieściła na Twitterze posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus. Na filmie widać, że dwie dziewczyny skorzystały z oferty stołecznego radnego. Polityk wpisał ich imiona na specjalnie przygotowany "akt ślubu".

bEpEqpgd
Jako radny miasta stołecznego Warszawy ogłaszam was żoną i żoną – ogłosił.

Marsz równości w Warszawie. Obyło się bez zakłóceń

Parada przeszła spod Pałacu Kultury i Nauki ul. Marszałkowską, Waryńskiego i Batorego na Pole Mokotowskie. Pochód zabezpieczali liczni policjanci, a ruch kołowy na trasie był wstrzymany. Funkcjonariusze poinformowali, że manifestacja przebiegła spokojnie.

bEpEqpge

Obejrzyj także: Joanna Przetakiewicz o Paradzie Równości: "Nie mogę zrozumieć braku tolerancji"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEpEqpgy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(32)
Bruce Lee
miesiąc temu
😂😂Ogłaszam wasz żoną i żoną.
B20h
miesiąc temu
Ile nóg ma pies, jeśli nazwiesz jego ogon nogą? Odpowiedź: „Cztery, bo nazwanie ogona nogą nie czyni go nogą.
Socjalista
miesiąc temu
KONSTYTUCJA , KONSTYTUCJA !!! Ten radny niedawno tak krzyczał . Ale już chyba zmienił zdanie .
bEpEqpgz
Statystyk
miesiąc temu
Nikt nie zakłócał tego. A procesje na Boże Ciało tacy zakłócali . Gdzie jest brak tolerancji ?
Hehe
miesiąc temu
Gdy ziemianie będą zasiedlać jakieś planety wtedy wysłać ich , sukces murowany .
Jaś z Jeżyc
miesiąc temu
I widać kto łamie Konstytucję.
Memento
miesiąc temu
Świat stanął na głowie ! Wiara ma być sprawą absolutnie prywatną praktykowaną wyłącznie w kościołach i zaciszu domowym . Wyrugowaną z przestrzeni publicznej ( bo obraża niewierzących ) zaś orientacja seksualna na odwrót - ma stać się sprawą publiczną wręcz dominującą ideą ! Sex jako panaceum na wszystkie lęki i choroby cywilizacyjne upadającego świata ? Seks dla samego zaspokojenia chuci oczywiście ,vdla zmyłki nazywany przez tęczowych miłością ( " my też mamy prawo do miłości ". ). A przecież miłość i akt seksualny nie są tożsame ! Rodzice także bardzo kochają swoje dzieci, a jednak z nimi nie sypiają ( z małymi wyjątkami zboczeń ) . Natomiast działacze LGBT walczą o prawo do prawnego usankcjonowania samego aktu ( jaki to ma sens ). Trzeba sobie odpowiedzieć bowiem na pytanie : po co ludzie łączą się w pary , w jakim celu państwa sankcjonują i chronią takie łączenia ?? Z jednego , jedynego powodu : podtrzymania gatunku ogółem ( najważniejsze zadanie biologii ) i zastępowalności pokoleń w skali poszczególnych narodów. Innego celu nie ma . Pary homoseksualne , co do zasady swoich wspólnych dzieci mieć nie mogą , natomiast pary hetero jak najbardziej mogą ( co do zasady oczywiście ) . Dla naszego widzimisię możemy oczywiście łączyć w pary z których mkolwiek , czy też czymkolwiek chcemy np : ze zwierzętami ( no bo jeśli nadaliśmy im prawa ).........
Praktyk
miesiąc temu
Jak LGBT jest czymś normalnym, to wyobraźmy sobie, że wysyłamy ich na obcą planetę, żeby ja zasiedlili. Dziękuję, dobranoc.
ABC
miesiąc temu
40 lat temu w USA i na Zachodzie też mówili, że chodzi rzekomo jedynie o większą tolerancję. Teraz w dalszym ciagu mamy mega obrzydliwe, lubieżne spektakle na ulicach, znieważanie chrześcijan (bo wobec islamu to już oczywiście aż tak odważni nie są), homoedukację w szkołach, adopcję dzieci, zapisy incognito na formularzach publicznych w częsci dotyczącej rodziców, typu "opiekun 1, opiekun 2", a pewnie niebawem będzie i 3 :). Tak, z tym należy walczyć.
Katolik
miesiąc temu
Jak ich tolerować, jak nie tylko obrażają wierzących, ale też wprost podnoszą rękę na Kościół wkraczając do świątyń, znieważając księży i miejsce kultu, zakłócając spokój. Sami proszą się o całkowity brak tolerancji. Nawet komuniści się na coś takiego nigdy nie odważyli. To tylko skrajna pogarda się rodzi w człowieku. Z takimi osobnikami należy walczyć bwzwględnie wszystkimi dostępnymi środkami, a sam pseudoruch tępić w zarodku.
Bil
miesiąc temu
Niedługo trzeba będzie organizować marsze normalność lub prawdziwej rodziny.... Na szczęście jeszcze nikt normalny nie musi tego manifestować całemu światu! Bo są Normalni!
Qaz
miesiąc temu
Zamienili czerwony sztandar na tęczowy i myślą że ludzie się znów nabiorą!
Rick
miesiąc temu
Tolerancja wobec zwykłego, przyzwoitego, pruderyjnego człowieka, w tym przedstawiciela lgbt, zdaje się być czymś oczywistym. Trudno jednak tolerować akty wandalizmu, czy jawnej profanacji symboliki religijnej przez ten ruch. Dlaczego mam w takiej sytuacji tolerować kogoś, kto nie tylko nie toleruje innych, ale też obraża ich skrajnie? To po pierwsze. Po drugie, ci ludzie notorycznie udają brak zrozumienia kwestii elementarnej, a mianowicie, że tolerancja to nie jest to samo co akceptacja dla odmiennych poglądów i towarzyszących im postulatów, uderzających w przyjęty od stuleci i ceniony przez Polaków dany ład obyczajowy - ład oparty na cenionych przez miliony wartościach tradycji, rodziny, kultury, religii, wartościach etycznych itd. Celem jest ewidentnie wywrócenie tego porządku "do góry nogami". Między bajki można więc włożyć argument, że chodzi tu tylko o większą tolerancję. Takiej postawie właśnie sprzewia się gro ludzi, a nie czystej obecności osób lgbt w przestrzeni publicznej. Dla takich "ideałów" rzecz jasna nie ma zgody i nigdy nie będzie.
bEpEqpgr
lewicowiec al...
miesiąc temu
Wyobrażacie sobie tych ludzi jako żołnierzy broniących ojczyzny.Na wschodzie zacierają ręce i się modlą żeby takich person było jak najwięcej na zachodzie Europy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić